Sport

Dziecięcy duathlon

Dziecięcy duathlon w Sierakowie  Foto: endu sport

Duathlon dla dzieciakówNa triathlonowym starcie stanęło 57 małych sportowców, którzy mieli okazję poznać smak sportowych emocji. Imprezie towarzyszył żywiołowy doping rodziców, którzy w sobotę i niedzielę będą startować w JBL Triathlon Sieraków.

Duathlon dzieci, czyli połączenie jazdy na rowerze oraz biegania to już tradycja triathlonu w Sierakowie.

Wszyscy mali zawodnicy pokazali, że są w doskonałej formie i na pewno za kilka lat wystartują w triathlonie dla dorosłych – mówi Wojciech Kruczyński, organizator cyklu zawodów – Mali sportowcy mieli niezwykle żywiołowy doping rodziców. Jutro i pojutrze role się odwrócą i to najmłodsi będą kibicować swoim najbliższym. To jest właśnie piękno triathlonu – dodaje.

Wśród najmłodszych (7-8 lat) najszybsi okazali się Jagoda Błaszczykiewicz oraz Wiktor Jankowiak. W kolejnej grupie wiekowej (9-10 lat) zwyciężyli Amelia Górnicka i Marcel Nowak. Natomiast pośród najstarszych (11-12 lat) bezkonkurencyjni okazali się Paulina Czechowska oraz Jacek Starościc.

Duathlon Sieraków KIDS zakończyło rodzinne grillowanie, podczas którego młodzi sportowcy mogli uzupełnić straconą energię. – Sieraków to jedyne miejsce w Polsce, gdzie całe rodziny aktywnie spędzają weekend. Zaczynając od zawodów sportowych przeznaczonych dla każdego, na atrakcjach w strefie przeznaczonej dla kibiców kończąc – mówi Kruczyński.

Dziecięcy duathlon

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz