Sport

Formoza na wielkopolskim triathlonie

Sieraków - Triathlon  Foto: prasa

W najbliższy weekend bodbędą się zawody JBL Triathlon Sieraków, które zainaugurują tegoroczny sezon Enea Tri Tour. Impreza nabiera w tym roku nowego znaczenia. Podczas Mistrzostw Polski na dystansie 112,95 km w „Krainie 100 jezior” będą rywalizować najlepsi Polscy zawodnicy.

Rywalizacja będzie się toczyć na dwóch dystansach – 56,5 km (tzw. „ćwiartka”) oraz 112,95 km (popularna „połówka”). Podczas tegorocznych zawodów to właśnie na „połówce” odbędą się Mistrzostwa Polski, na które, oprócz tysięcy entuzjastów triathlonu, zawitają najlepsi zawodnicy z kraju. Wśród nich obrońcy tytułów mistrzowskich sprzed roku – Ewa Bugdoł oraz Kacper Adam.

Jestem w świetnej formie! – podkreśla broniący tytułu mistrzowskiego Kacper Adam. – Wykonałem dobrą pracę treningową podczas zimy, wystartowałem w kilku wyścigach za granicą, które miały za zadanie doprowadzić mnie do optymalnej dyspozycji właśnie teraz.

Wydaje się, że tegoroczna rywalizacja o Mistrzostwo Polski na dystansie 112,95 km wśród mężczyzn będzie zacięta, jak nigdy wcześniej. Oprócz Kacpra Adama wystartują m.in. Bogumił Głuszkowski – aktualny wicemistrz Europy na dystansie średnim w swojej kategorii wiekowej czy Daniel Formela – wicemistrz Europy w duathlonie.

Ciekawym akcentem w Sierakowie będzie start kilku żołnierzy elitarnych jednostek specjalnych, w ramach koordynowanego przez Stowarzyszenie KRS Formoza projektu „Ultratriathlonem przez Polskę”.

Enea Poznań Triathlon - dystans długi

Natomiast już w piątek  w Sierakowie po raz kolejny przekonamy się, że sport łączy pokolenia. To właśnie wtedy rusza Duathlon Sieraków KIDS, w którym najmłodsi będą mieli okazję poznać smak sportowych emocji. Impreza to doskonała szansa na rodzinną integrację, dzień później rozpoczną się bowiem zawody dla dorosłych.

Dzieci zmierzą się w duathlonie, czyli połączeniu jazdy na rowerze i biegu. Organizatorzy wyróżnili trzy kategorie wiekowe z odpowiednio dopasowanymi dystansami.

Najmłodsi (7-8 lat) mają do pokonania trasę 1200 metrów na rowerze i 300 metrów biegiem. Dystans dla kolejnej grupy wiekowej (9-10 lat) został zwiększony dwukrotnie, zaś dla 11 i 12-latków trzykrotnie.

Wszyscy zawodnicy otrzymają medale okolicznościowe, pamiątkowe koszulki oraz upominki od sponsorów. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody. Na mecie czekać będzie specjalnie przygotowana strefa zawodnika z napojami i posiłkiem. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będą służby medyczne.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz