K U L T U R A

Śliski interes – premiera książki z Poznaniem w tle

Śliski interes  Foto:

„Śliski interes” – nowa książka Ryszarda Ćwireja przeniesie nas w mroczny i tajemniczy Poznań. Powieść potwierdza opinię o autorze jako specjaliście „kryminału neomilicyjnego”. Premiera odbędzie się 14 września o godz. 19:00 w empiku przy Placu Wolności.

Ryszard ĆwirlejAkcja powieści rozgrywa się w zimą 1983 roku. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Chorąży Teofil Olkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zupełnie przypadkowo i wbrew swojej woli zostaje oficerem prowadzącym śledztwo w sprawie zwłok znalezionych na ulicy w pryzmie śniegu. Szybko okazuje się, że to ciało wykradzione z grobu na jednym z poznańskich cmentarzy. Czyżby w mieście grasował nekrofil?

Partner i kolega Olkiewicza, podporucznik Mirosław Brodziak, dzięki swoim rozległym kontaktom w świecie przestępczym dowiaduje się, że jego przyjacielowi z dzieciństwa, cinkciarzowi Rychowi Grubińskiemu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Konkurencyjna grupa cinkciarzy chce go zlikwidować. Na domiar złego, wiedzą gdzie Grubiński się ukrywa. Brodziak nie ma czasu do stracenia. Musi ostrzec przyjaciela. Wyrusza do zagubionego pośród lasów gospodarstwa ze świadomością, że w tym samym kierunku podążają bandyci.

Spotkanie z autorem, Ryszardem Ćwirlejem i premiera najnowszej książki – 14 września, godz. 19:00, Empik na Placu Wolności

Użyte w artykule zdjęcia: empik / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz