K U L T U R A

Zapraszamy na noc horrorów!

Na tę noc w kinie zapraszamy tylko widzów dorosłych i na dodatek obdarzonych mocnymi nerwami. Obejrzymy cztery horrory, w tym premierowo kontynuację kultowego już filmu Blair Witch.

ENEMEF: Noc Horrorów to wyjątkowa propozycja dla wszystkich miłośników tego gatunku. Szczególnym magnesem jest premiera kontynuacji Blair Witch, a więc filmu, który dzięki swemu realizmowi odmienił oblicze horroru.

Gorące i beztroskie lato już prawie za nami, więc czas na wstęp do klimatycznej jesieni oraz przegląd przerażających filmów, które wprowadzą widzów w tajemniczą, mrożącą krew w żyłach atmosferę i dostarczą emocji przyprawiających o dreszcze – zapowiada Anna Winsz, współorganizatorka tego pokazu.

Tej nocy, zamknięci w ciemnej, kinowej sali zobaczymy na dużym ekranie sceny pełne tajemniczych i nadprzyrodzonych mocy i czające się w każdym kącie zło.

Podczas tej nocy horrorów zobaczymy premierowo kontynuację Blair Witch, trzymający w napięciu Zbaw mnie ode złego 3D, makabryczny i przerażający Sinister 2 oraz mroczny i pobudzający wyobraźnię The Hallow.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 27,00 do 34,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia do Multikina 51! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas na fb.com/lepszypoz, twitter@lepszyPOZNAN oraz na Google+.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Horrorów zapraszamy wyjątkowo tylko do Multikina 51 w piątek 16 września od godziny 22:00.

Blair Witch

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Blair Witch

Blair Witch – to wyczekiwana kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina! Grupa studentów przemierza lasy Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Korzystają z pomocy dwóch miejscowych przewodników, co jeszcze bardziej utwierdza ich w przekonaniu, że poszukiwania okażą się skuteczne. Jednak gdy zapada zmrok, a studenci docierają do głębi lasu przekonują się, że krążąca legenda o wiedźmie Blair jest prawdziwa i jeszcze bardziej przerażająca niż mogli sobie wyobrazić…

Sinister 2 – długo wyczekiwana kontynuacja wielkiego przeboju filmów grozy z 2012 roku. Samotna matka Courtney Collins wraz z synami Zachiem i Dylanem ukrywa się przed agresywnym mężem w domku położonym na odludziu. Gdy chłopcy znajdują w piwnicy stare amatorskie filmy, budzą się złe duchy przeszłości. Okazuje się, że nowe miejsca mające być gwarantem bezpieczeństwa i spokoju, staje się ich przekleństwem. Rozpoczyna się krwawa krucjata zła… Twórcy filmu kolejny raz zabierają widza w przerażającą podróż bez trzymanki. Niezwykły klimat i stopniowo budowane napięcie zaciekawia i wciąga, a jednocześnie przyprawia o dreszcze.

Sinister

The Hallow – klimatyczny i trzymający cały czas w napięciu horror, który nawiązuje do klasyków gatunku i pobudza wyobraźnię. Młode małżeństwo z małym dzieckiem przeprowadza się do Irlandii, do domu położonego w środku lasu. Wkrótce odkrywają, że nie jest to przyjazne miejsce, a wokół nich zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Okazuje się, że mroczne ludowe podania, które traktowali z przymrużeniem oka mogą mieć w sobie ziarno prawdy. Wciągająca fabuła i doskonałe dopracowanie szczegółów stwarzają realistyczny klimat zagrożenia, który przyprawia o dreszcze.

Zbaw mnie ode złego 3D – tajemniczy i przerażający film słynnego Wesa Cravena – najpopularniejszego twórcy horrorów ostatnich lat! Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku Riverton, gdzie krąży legenda o seryjnym, psychopatycznym mordercy, który powróci, aby zamordować dzieci narodzone nocy, której zginął. Po kilkunastu latach w mieście zaczynają znikać ludzie i pojawiają się pytanie: czy psychopata z przeszłości odrodził się na nowo, czy może przeżył swoją śmierć? Nastoletni Adam Haller zna odpowiedź i to on musi przeciwstawić się koszmarom i potworowi, by ocalić przyjaciół. Trzymający w napięciu film, pełny zwrotów akcji i zagadkowych bohaterów.

Zbaw mnie ode złego

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe, Rogue Pictures

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz