Szamotuły

Skusił się na alkohol

II Poznań Whisky Show 2017 - Poznań 21.04.2017 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
II Poznań Whisky Show 2017 w Hali 1 poznańskich Targów - Poznań 21.04.2017 r.

Alkohol padł łupem złodzieja, który włamał się do domku letniskowego w Chojnie. Policjanci dość szybko ustalili kim jest amator cudzej własności, ponieważ nie był to jego pierwszy tego typu występek.

Złodziej by dostać się do domku wyłamał rolety zewnętrzne i wybił szyby w oknach. Odkryli to właściciele i zawiadomili szkieły. Z wnętrza złodziej wyniósł butelki z piwem i whiskey.

Policjanci zabezpieczyli miejsce włamania, a dochodzeniowiec wraz z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny zabezpieczając niezbędne ślady – informuje Sandra Chuda z wielkopolskiej Policji – dzielnicowi rozpytali też na okoliczność zdarzenia pobliskich mieszkańców.

Działania te pozwoliły wytypować sprawcę włamania i kradzieży. Wszystko wskazywało na 41-letniego mieszkańca gminy Wronki. Policjanci dość dobrze już go znają, ponieważ ma swoją kartotekę za wcześniejsze występy.

Mundurowi odwiedzili miejsce jego zamieszkania, ale nie zastali go tutaj. Udało im się jednak ustalić gdzie może przebywać i zatrzymali go jeszcze tego samego dnia i został zatrzymany.

Przyznał, że wypił skradziony alkohol – dodaje Sandra Chuda.

Za kradzież z włamaniem grozi teraz mężczyźnie nawet 10 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wronek.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz