Szamotuły

Bezmyślność nastolatka

Zbita szyba  Foto: Jilbert Ebrahimi

Bezmyślność może bardzo drogo kosztować pewnego nastolatka z Obrzycka. Za zniszczenie wiaty przystankowej może trafić do więzienia nawet na 5 lat. 

Wszystko wydarzyło się w miejscowości Zielonagóra niedaleko Szamotuł w niedzielę (19.11) kilka minut przed godziną 15:00. Właśnie wtedy szkiełów z Szamotuł ktoś powiadomił, że dwóch mężczyzn dewastuje przystanek autobusowy. Świadek opisał również dokładnie dwójkę sprawców. Na miejsce wyruszył patrol Policji, ale wandali już tutaj nie było. Mundurowi zaczęli więc ich poszukiwanie.

Dwóch młodych mężczyzn pasujących do rysopisów zauważono w Piotrowie i wylegitymowano. Okazało się, że to 18 i 20 letni mieszkańcy gminy Obrzycko. Młodszy z mężczyzn podczas sprawdzania flepów przyznał się, że to on wybił szybę na przystanku.

Jak twierdził nie wie dlaczego to zrobił – relacjonuje Sandra Chuda z wielkopolskiej Policji – znalazł butelkę i bez powodu wybił nią szybę.

Dalsze przesłuchanie odbyło się już na komendzie Policji. Funkcjonariusze ustalili, iż poniesione straty wynoszą około 550,00 zł, a to pozwala zakwalifikować ten wybryk jako przestępstwo. Za zniszczenie mienia 18-letni mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Użyte w artykule zdjęcia: Jilbert Ebrahimi

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz