Szamotuły

Pełna mobilizacja na półmaraton!

I Półmaraton Wągrowiec Skoki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Niemal 1.700 osób weźmie udział w kolejnej już edycji szamotulskiego półmaratonu, który odbędzie się w najbliższy weekend. Oprócz półmaratonu odbędzie się także bieg rodzinny i marsz nordic walking.

W tym roku limity uczestników wynosiły 1.500 osób w VII Szamotuły SAMSUNG Półmaratonie, 250 w VII Biegu Rodzinnym oraz 150 uczestników w VII Marszu Nordic Walking.

Uczestników tegorocznej edycji czeka, podobnie jak w roku ubiegłym, szybka trasa oraz obsługa biura zawodów w nowo zmodernizowanej hali Wacław – zapowiadają organizatorzy – każdy z biegaczy w swoim pakiecie startowym znajdzie m.in. torbę, numer startowy, profesjonalną koszulkę techniczną, bon na posiłek po biegu oraz upominki od sponsorów i partnerów.

Będzie to już VII Samsung Szamotuły Półmaraton. Tradycyjnie już najlepsi biegacze zdobędą nagrody rzeczowe, a nowością będzie nagroda w wysokości 1.000 złotych w kategorii kobiet i mężczyzn za pobicie ubiegłorocznego rekordu trasy. Dodatkowo na nagrody rzeczowe mogą liczyć również ci uczestnicy półmaratonu, którzy zajmą  17, 77, 317 miejsce. Trafią do nich lodówki. Pralki zdobędą natomiast zawodnicy meldujący się na mecie na miejscach 477, 777 oraz 877.

Nagrody rzeczowe nie ominą też uczestników biegu rodzinnego oraz marszu Nordic Walking, a suma wszystkich nagród wynosi ponad 60.000 złotych! – cieszą się organizatorzy – każdy z uczestników na mecie otrzyma medal, wodę, posiłek regeneracyjny, ciepłe napoje oraz owoce.

W zorganizowanym z okazji tego wydarzenia miasteczku półmaratonu przygotowano dodatkowe atrakcje dla całych rodzin. Będą zatem występy lokalnych artystów oraz stoiska sponsorskie i mnóstwo innych ciekawostek.

Organizacja półmaratonu oznacza pewne utrudnienia dla kierowców. W dniu imprezy od 6:00 do 15:30 niektóre ulice będą całkowicie zamknięte dla samochodów. Utrudniony będzie także dojazd do niektórych posesji.

VII Szamotuły Samsung Półmaraton odbędzie się w niedzielę 8 października. Ramowy harmonogram tej imprezy znajdziecie poniżej. Są jeszcze wolne miejsca dla biegaczy, ponieważ limity nie zostały wypełnione.

Harmonogram imprezy:

07:30 – 10:00 – Wydawanie numerów startowych w Hali Wacław przy ulicy Sportowej 6
09:15 – 09:25 – Ceremonia otwarcia zawodów przed Hotelem Maraton
09:30 – Start Biegu Rodzinnego – pakiety startowe wydawane są do godziny 9:00 w niedzielę
09:50 – Start Biegu Charytatywnego (Bieg pracowniczy firmy)
11:00 – Start Półmaratonu
11:35 – Start Marszu Nordic Walking
12:20 – Rozpoczęcie Dekoracji
10:00 – 15:00 – Imprezy towarzyszące na obiektach przy ul. Sportowej 6
14:00 – Zamknięcie linii mety
15:00 – Zakończenie imprezy

Jest możliwość kupienia pakietu w przeddzień półmaratonu, a więc w sobotę (7.10) w Biurze Zawodów. Sprzedaż będzie prowadzona do wyczerpania przygotowanych pakietów dodatkowych. Zakup pakietu w dniu półmaratonu nie będzie możliwy ze względów organizacyjnych. Biuro zawodów znajduje się w hali Wacław przy ul. Sportowej 6 w Szamotułach.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz