POZnań

Sadzonki drzewek tlenowych z Zielonego Targu

Oxytree - drzewko tlenowe  Foto: wikimedia / Milo33

50 sadzonek drzewek tlenowych rozdał Robyg klientom Zielonego Targu w sobotę, 12 czerwca. Takie drzewka, Oxytree, rosną bardzo szybko, produkują nawet 10 razy więcej tlenu niż inne gatunki i dają dużo cienia.

W ciągu 6 lat osiągają 16 metrów wysokości, a ich korony mają szerokość 10 metrów i zapewniają dobre schronienie w upalne dni. Ścięte – odrastają 4 lub więcej razy. Drzewka tlenowe, bo o nich mowa, to hit ogrodniczy ostatnich miesięcy. Gatunek pochodzi ze skrzyżowania 2 gatunków: Paulownia fortunei i Paulownia elongata i jest bardzo odporny na zimno i gorąco. Może rosnąć na mało urodzajnych glebach. Najbardziej efektownym elementem rośliny są jej ogromne, bo liczące 25-45 cm średnicy liście. To właśnie one odpowiadają za pochłanianie dużych ilości dwutlenku węgla i uwalnianie tlenu do atmosfery. To dobra roślina do sadzenia w miastach, gdzie brakuje zieleni, szczególnie drzew.

Zielony Targ na Wilczaku to najstarszy eko-targ w Poznaniu – miejsce, gdzie zaopatrują się znani kucharze, ale i świadomi ekologicznie mieszkańcy.

Zmiany klimatu są faktem, a ich wpływ na nasze życie coraz większy, dlatego tak ważna jest intensyfikacja działań służących redukcji emisji CO2 – mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu. – Chcemy chronić różnorodność gatunkową, dlatego na naszych osiedlach dużą rolę odgrywa zróżnicowana roślinność: powstają m.in. łąki kwietne, kolorowe rabaty, parki i ogrody deszczowe.

Użyte w artykule zdjęcia: wikimedia / Milo33

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz