Stare Miasto

Rzeźbiarze walczyli nie tylko z czasem, ale także pogodą

11. Stihl Ice Festival Poznań - konkurs główny - Poznań 11.1  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
11. Stihl Ice Festival Poznań - konkurs główny - Poznań 11.12.2016 r.

Polski duet Marek Szewczyk i Piotr Boroń, zespół numer trzy, zwyciężyli w XI Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby Lodowej w Poznaniu. Drugie miejsce zajął kanadyjsko-filipiński duet Antonio Baisas oraz Ross Baisas, a trzecie – rzeźbiarze litewscy, Dalius Dregva i Vidas Simanavcius. W zawodach uczestniczyło 24 zawodników z 11 krajów.

Wybór najlepszych lodowych arcydzieł tradycyjnie już nie był łatwy – do Poznania na festiwal zjeżdżają mistrzowie z całego świata, jest to bowiem największy w Europie festiwal profesjonalnych rzeźbiarzy w lodzie. Ostatecznie jednak jury zdecydowało, że najlepszą pracę przygotował zespół numer trzy, czyli polski duet Marek Szewczyk i Piotr Boroń. Drugie miejsce przyznano Antoniowi i Rossowi Baisasom, Filipińczykom mieszkającym w Kanadzie, a trzecie – Daliusowi Dregvie i Vidasowi Simanavciusowi, zawodnikom z Litwy.

Zwycięzcy otrzymali czeki na 1500 euro, wszyscy uczestnicy zawodów – pamiątkowe medale, a festiwal zakończył niezwykle efektowny pokaz laserowo-multimedialny.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz