Centrum

Rozpoczyna się budowa przejścia na ul. Matyi

Rozpoczyna się budowa przejścia na ul. Matyi  Foto: PIM

Rozpoczyna się właśnie budowa przejścia dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej w rejonie jezdni północnej ul. Matyi i skrzyżowania ul. Matyi z ul. Towarową.

Powstanie tutaj droga rowerowa, wyremontowany zostanie również chodnik i wybudowana sygnalizacja świetlna. Realizacja tej inwestycji oznacza oczywiście pewne utrudnienia dla kierowców. Budowa przejścia była jedną z obietnic wyborczych Jacka Jaśkowiaka, który jest Prezydentem Poznania od 2014 roku, a kadencja kończy się za rok.

Prace rozpoczęły się we wtorek (12.09) i powinny zakończyć w niedzielę 8 października.

W rejonie skrzyżowania ulic Matyi i Towarowej wystąpią utrudnienia w ruchu w postaci zawężenia poszczególnych pasów jezdni północnej od strony centrum w kierunku mostu Dworcowego – wyjaśnia Krzysztof Kaczanowski ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie – stale przejezdne będą dwa pasy jezdni z możliwymi krótkotrwałymi utrudnieniami.

Prace prowadzone będą także na drugiej nitce ulicy Matyi, a więc od mostu Dworcowego w kierunku centrum. Tutaj jednak w znacznie demontowane będą tylko barierki ochronne. Inwestycja realizowana ma być w większości czasu poza godzinami szczytu.

Z uwagi na spodziewane utrudnienia na odcinku ulicy Matyi, ruch drogowy będzie nadzorowany i ewentualnie sterowany przez uprawnione osoby odpowiednio wyposażone m.in. w elementy odblaskowe – podkreśla Krzysztof Kaczanowski – z uwagi na dopuszczenie ruchu pieszych przez teren budowy prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po tym terenie i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie budowy i terenu do niej przyległego.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM, PIM / Krzysztof Kaczanowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz