SieBuduje

Rozbudowa szpitala dziecięcego

Wizualizacja Archiwum UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu  Foto: mat. prasowe

Prace przy budowie nowego skrzydła Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera rozpoczną się już za kilkanaście dni. Pierwsi mali pacjenci będą mogli być tutaj leczeni od 2022 roku.

Umowę z poznańskim Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego na realizację tej inwestycji podpisała firma Skanska. Wartość kontraktu to ponad 26.000.000 złotych.

Placówka ma bardzo dobrą renomę w zwalczaniu chorób dziecięcych i rozbudowa szpitala jest niezwykle istotna dla lokalnej i szerszej społeczności – mówi Paweł Machnicki ze spółki Skanska – to bardzo ważne, żeby klinika była jak najnowocześniejsza i w jak największym stopniu dostosowana zarówno do potrzeb chorych dzieci jak i opiekujących się nimi rodziców.

Wizualizacja Archiwum UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu Foto: mat. prasowe

Nowe skrzydło szpitala, a więc oddział onkologii dziecięcej, powiększy całkowitą  powierzchnię użytkową szpitala o 3.377 m². Zostanie ono połączone z budynkiem głównym szpitala na parterze za pomocą łącznika, a z budynkiem bloków operacyjnych istniejącą klatką schodową w kondygnacji podziemnej oraz nowoprojektowanym dwukondygnacyjnym szybem windowym.

Wykonawca zrealizuje również instalacje gazów medycznych, w tym panele nadłóżkowe. Instalacje będą kompatybilne z istniejącymi w dotychczasowym budynku i wspólnie zarządzane przez jeden system BMS.

Wnętrze oddziału zostanie zaaranżowane tak, aby dzieci czuły się możliwie komfortowo. Na ścianach korytarzy wymalowane zostaną rysunki o motywach przyrodniczych, miejskich i morskich. Zostanie tutaj również ustawione akwarium.

Do nowego budynku szpitala przeniosą się dwa istniejące już Oddziały Onkologii i Hematologii Dziecięcej (III i V). Znajdą się tam także pracownie  patomorfologii, immunologii hematologicznej, leku cytostatycznego, oraz Poradnia Onkologiczna. Powstanie tam również gabinet znieczuleń ogólnych, stanowisko opieki neonatologicznej, gabinet laseroterapii, gabinety do prowadzenia wsparcia psychologicznego, sala rehabilitacyjna, świetlice dla dzieci, zaplecze socjalne dla rodziców i opiekunów oraz sala seminaryjna.

Konstrukcja budynku o 3 kondygnacjach nadziemnych i 1 podziemnej będzie gotowa na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wizualizacja Archiwum UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu Foto: mat. prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz