SieBuduje Stare Miasto

Hotel przy Zielonej dla hiszpańskiej sieci

Zielona Hotel  Foto: materiały prasowe

Hotel przy ulicy Zielonej 4 w Poznaniu powstanie pomimo kryzysu spowodowanego pandemią. Structure Capital S.A. właśnie przedstawił koncepcję budynku przygotowaną na podstawie nowych Warunków Zabudowy. Dzierżawcą ma być Barcelo Hotel Group – największa hiszpańska sieć hoteli.

Zielona Hotel Foto: materiały prasowe

Dzięki nowym Warunkom Zabudowy budynek będzie wyższy i bardziej otwarty na okolicę i jej mieszkańców. Od strony Parku Chopina powstanie bar i restauracja.

Budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku. Realizujemy inwestycję mimo obecnego kryzysu, choć należy sobie zdawać sprawę z tego, że branża hotelarska bardzo ucierpiała przez epidemię. Barcelo wstrzymało lub wycofało się z większości nowych projektów na całym świecie. Projekt w Poznaniu jest więc wyjątkowy – głównie dzięki bardzo dobrej lokalizacji, potencjałowi Poznania oraz dobrym relacją pomiędzy naszymi firmami – mówi Alan Szawarski – prezes zarządu Structure Capital.

Dzięki zastosowaniu pastelowych kolorów zabudowa ma wpisać się w otoczenie i nie dominować w przestrzeni współgrając z otaczającą zielenią od strony Parku Chopina i Ogródków Zbigniewa Zakrzewskiego.

Odcięliśmy bryłę od poziomu terenu przeszklonym parterem w celu nadania jej lekkości. Maksymalnie przezroczyste szkło zastosowane w przyziemiu dodatkowo uwidoczni wnętrza widziane z poziomu ulicy, sprawi wrażenie „zapraszania do środka” – komentuje Andrzej Leszczyński – architekt prowadzący projekt

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz