POZnań SieBuduje

Pływalnia na os. Zwycięstwa

Budowa pływalni na os. Zwycięstwa  Foto: PIM

Jest już dach, montowana jest szklana elewacja, a jeszcze w lipcu zamontowane zostaną niecki basenowe. Budowana pływalnia na os. Zwycięstwa ma być gotowa wiosną 2021 roku.

Na pływalni będziemy mieli do dyspozycji dwa baseny. Większy, pływacki, o długości 25 metrów na 6 torach pomieści jednorazowo 60 osób. Mniejszy basen rekreacyjny będzie także płytszy w dwóch połączonych ze sobą nieckach pomieści jednocześnie kilkunastu odwiedzających. W jednej z niecek przewidziane są urządzenia do hydromasażu.

Na ukończeniu jest montaż okien i elewacji – mówi Grzegorz Bubula ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie – trwają prace tynkarskie, wewnątrz wykonano już instalację elektryczną, powstają pozostałe, rozpoczęło się również układanie płytek.

Budowa pływalni na os. Zwycięstwa Foto: PIM

Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Dla nich powstanie m.in. miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe.

Oprócz basenów powstanie tutaj zespół saun i sali fitness. Do dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni na będą także przygotowane miejsca dla ponad 50 samochodów oraz dla rowerów.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz