POZnań

Rowery miejskie z problemami

Uszkodzone rowery miejskie  Foto: Marcin

Jeżdżenie rowerami miejskimi stało się bardzo popularne, nie tylko w Poznaniu. W naszym mieście dostępnych jest 88 stacji i 923 rowery. Jednak coraz częściej pojawiają się problemy z wypożyczaniem, bo albo system nie działa, albo rower na stacji jest niezdatny do jazdy.

Uszkodzone rowery wzdłuż PeSTki są standardem. Często zdarza się, że obsługa rowerów każe iść do kolejnej stacji – a tam nie rzadko znajdujemy uszkodzone rowery albo nie możemy wypożyczyć dostępnych – skarży się Kasia, użytkowniczka spotkana przy jednej ze stacji.

Najczęstszą bolączką użytkowników rowerów miejskich jest system, przez który nie można oddać, bądź wypożyczyć roweru. Jednak coraz częściej pojawiającym się problemem są uszkodzone pojazdy. Mimo zgłoszeń użytkowników niewiele się zmienia. Przykładowo, stacja na Osiedlu Zwycięstwa przy trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju – stoją tam dwa uszkodzone rowery. Jednemu skradziono siodełko, a drugi ma tylko połowę kierownicy.

Pytanie o stan rowerów dostępnych w systemie NextBike i ewentualne kroki naprawcze przesłaliśmy do rzecznika prasowego firmy. Otrzymaną odpowiedź zamieścimy pod artykułem.

AKTUALIZACJA 17:52

Poznański Rower Miejski cieszy się w tym roku wielką popularnością. Od początku sezonu dokonano już ponad 420 tysięcy wypożyczeń! To więcej niż w całym poprzednim sezonie. Tak intensywna eksploatacja rowerów wiąże się z pojawianiem się usterek. Liczba usterek zależna jest od liczby wypożyczeń. Gorąco zachęcamy wszystkich użytkowników, żeby zgłaszali nam takie sytuacje nawet, gdy sami nie byli ich sprawcami, lub nawet sami nie wypożyczyli danego roweru. Możemy wtedy podjechać i albo usunąć usterkę na miejscu, albo zabrać rower do serwisu. Zazwyczaj, od momentu zgłoszenia, zajmuje nam to kilka godzin. – Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Użyte w artykule zdjęcia: Marcin

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz