BizNews

Rosiak już bez Renault

Nowosci od Renault  Foto: x-news

Skurczył się rynek nowych, francuskich samochodów w Poznaniu. Dokładnie zmniejszyła się liczba dealerów firmy Renault. Od kilku dni samochodów tej marki nie można już kupić w firmie Rosiak i Syn.

Informację o odebraniu tej spółce koncesji na sprzedaż samochodów produkowanych przez koncern Renault otrzymaliśmy od czytelników. Dopiero dzisiaj otrzymaliśmy jej potwierdzenie od Renault Polska. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie o przyczyny rozwiązania umowy.

Umowa koncesjonerska pomiędzy Renault Polska i firma Rosiak i Syn została rozwiązana z dniem 7 lipca 2015 – wyjaśnia Grzegorz Paszta, Attache Prasowy Renault Polska – Renault nie informuje o szczegółach dotyczących nawiązywania lub rozwiązywania umów koncesjonerskich, pozostają one do wiadomości stron umowy.

Firma Rosiak i Syn działa w branży motoryzacyjnej działa od blisko 15 lat. Początkowo była dealerem i autoryzowaną stacją obsługi Daewoo FSO, a w 2003 roku związała się z marką Renault. Była przez pewien czas jedynym w naszej metropolii Centrum Obsługi Firm Renault. Po kilku latach, w 2006 roku poszerzyła sprzedaż o markę Dacia. Teraz jednak jest to już historią.

Dotychczasowi klienci, którzy oczekują na zamówione nowe samochody w firmie Rosiak i Syn, zostaną zaproszeni po odbiór samochodu w innym salonie autoryzowanej sieci partnerskiej Renault i Dacia – dodaje Grzegorz Paszta – w takich przypadkach ustalone wcześniej warunki zakupu, a więc ceny, wpłacone zaliczki i tym podobne, zostaną zachowane.

Choć nie można już w firmie Rosiak i Syn kupić nowych samochodów marki Renault i Dacia, firma zaprasza do skorzystania z serwisu. Strona internetowa firmy jak widać poniżej, nie została jeszcze uaktualniona.

rosiak i syn - print screen strony z 20.07.2015 / 15:30

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz