POZnań

Rodzinny, irlandzki dzień z okazji Dnia św. Patryka

Włochy - Irlandia - doping w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO Poznań 2012  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzień św. Patryka to doskonała okazja do dobrej zabawy, ale też bliższego poznania kultury Irlandii. Zachęcają do tego organizatorzy rodzinnego, irlandzkiego dnia w poznańskim Muzeum Archeologicznym. To jednak nie jedyne miejsce, gdzie można będzie obchodzić to wydarzenie.

Na przedstawienie Legenda św. Patryka zaprasza natomiast Teatr u Przyjaciół. Będzie je można zobaczyć w Kawiarni u Przyjaciół przy ul. Mielżyńskiego 27/29 już w piątek (16.03) o godzinie 18.00. Bezpłatne wejściówki dostępne są być może jeszcze w kawiarni u Przyjaciół oraz w Centrum Informacji Miejskiej przy placu Wolności.

Poznań weźmie też kolejny raz udział w projekcie Global Greening, podczas którego w dniu św. Patryka przypadającego w sobotę (17.03), zostaną na zielono podświetlone na cały świecie różne obiekty. W stolicy Wielkopolski będzie to Biblioteka Raczyńskich, Muzeum Archeologiczne, Teatr Wielki oraz most Biskupa Jordana. Zwieńczeniem tego dnia będzie koncert zespołu Carrantuohill w klubie Blue Note. Tutaj także wstęp jest bezpłatny.

Muzeum Archeologiczne zaprasza w sobotę całe rodziny. Będą atrakcje dla tych najmłodszych i starszych. Dla tych pierwszych zorganizowane będą zielone warsztaty plastyczne z okazji zielonego święta na dziedzińcu Muzeum (10:00 – 15:00) oraz warsztaty tańca irlandzkiego dla dzieci na wesoło, które poprowadzi Magdalena Mak, EtnoBalans (12:00 – 13:00). Zaraz po ich zakończeniu odbędzie się pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu dziecięcej grupy pasjonatów prowadzonej przez Danusię Stachyrę. Działać będzie również specjalna Patrykowa foto budka (13:00 – 15:00).

Zapraszamy także na koncert zespołu Carrantuohill i spotkanie z irlandzkimi instrumentami (14:30-15:00).

Czynna będzie zielona kawiarenka, będą zielone balony, malowanie twarzy w celtyckie wzory, poszukiwanie koniczynek w Muzeum, gry i układanki, czyli świetna zabawa z okazji Dnia św. Patryka.

Gdy gzuby będą się doskonale bawić, starsi będą mogli poznać ważne wydarzenia w historii Irlandii oraz Irlandii Północnej. Krzysztof Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej zaprasza na multimedialną prezentację  Irlandia Północna wczoraj i dziś (12:00 – 13:00). Po jej zakończeniu wyświetlony zostanie film Głód w reżyserii Steve’a McQueena (96 min).

Imprezie towarzyszy wystawa fotografii z Irlandii Eire go Brach, która będzie dostępna dla zwiedzających od 17 do 31 marca – dodają organizatorzy rodzinnego, irlandzkiego dnia w poznańskim Muzeum Archeologicznym.

 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz