POZnań

Hakerzy okradali firmę cateringową

klawiatura  Foto: sxc

Dwójce hakerów udało się włamać na konto dość znanej firmy cateringowej. Zamawiali w ten sposób dla znajomych różne diety. Działając tak przez kilka miesięcy uszczuplili w ten sposób konto firmy o niemal 36.000 złotych.

O tym, że ktoś włamał się na konto firmy cateringowej poznańscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zostali poinformowani w pierwszych dniach marca. Od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Ustalili kim są już po 3 dniach. Komputerowymi oszustami okazało się dwóch młodych mieszkańców Rzeszowa.

Z naszych ustaleń wynika, że 23-latkowie za pośrednictwem Internetu przełamali dostęp do konta firmy cateringowej i składali zamówienia na różnego rodzaju diety, a jedzenie trafiało do mieszkańców Gdańska – wyjaśnia podkom. Patrycja Banaszak z wielkopolskiej Policji – za dostarczone posiłki dostawali połowę ich wartości.

Dwójka rzeszowian działała w ten sposób od sierpnia 2017 roku do lutego tego roku. Obaj zostali zatrzymani w Rzeszowie. Podczas przeszukania mieszkania wynajmowanego przez podejrzanych, policjanci ujawnili komputer oraz gotówkę, która została zabezpieczona na poczet przyszłych kar.

Mężczyźni w rozmowach z funkcjonariuszami przyznali się do zarzucanych czynów i dokładnie wytłumaczyli w jaki sposób działali – dodaje jedzenie trafiało do mieszkańców Gdańska – teraz za oszustwo komputerowe grozi im nawet 5 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz