POZnań

Kupuję Stary Browar! Poznań w grze!

Monopoly Poznań  Foto: Flash Błażej Pszczółkowski / dobocom - materiały prasowe

Jeszcze w tym roku zagramy w Monopoly Poznań. Właśnie ruszyły prace nad poznańską edycją tej jednej z najpopularniejszych na świecie gier planszowych. O tym, jakie miejsca i budynki znajdą się na planszy i które z pól będzie najdroższe, zadecydują mieszkańcy.

W tym roku Poznań dołączy do miast z całego świata z własną edycją Monopoly. Swoje edycje miejskie posiadają m.in. Nowy Jork, Londyn czy Sydney, a w Polsce Gdańsk, Kraków oraz Wrocław. Monopoly to jedna z najpopularniejszych planszówek i bestseller w świecie gier, bijący rekordy popularności już od ponad 80 lat. Dotychczas na całym świecie sprzedano ponad 500 milionów gier.

Wydawca gry zapowiada plebiscyt, w którym mieszkańcy miasta w głosowaniu zdecydują, jakie miejsca pojawią się na planszy i które z nich znajdzie się na najdroższym polu.

Dla wielu osób w dzieciństwie właśnie gra w Monopoly była pierwszym zetknięciem z pieniędzmi, biznesem i nieruchomościami. Wierzę, że wiele osób chętnie wróci do tej rozrywki, a lokalny kontekst planszy nada zabawie dodatkowych wrażeń i emocji – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Jakie pola znajdą się na planszy Monopoly Poznań? Co wybiorą mieszkańcy? Zamek Cesarski, Stary Browar a może dworzec kolejowy! Wybór zapewne wzbudzi niemało emocji!

Każdy z nich może znaleźć się na planszy, więc zapowiada się naprawdę ciekawe głosowanie – przewiduje Karina Nelka, koordynator projektu z firmy Winning Moves. – Co więcej na planszy będzie miała szansę znaleźć się jedna z poznańskich szkół, a czy będzie to szkoła podstawowa czy liceum ogólnokształcące zdecyduje konkurs, który rusza w kwietniu – dodaje.

W Monopoly Poznań będzie można zagrać już jesienią.

Użyte w artykule zdjęcia: Flash Błażej Pszczółkowski / dobocom - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz