Sport

Rekordowy poznański City Trail

City Trail - bieanie nad Rusałką  Foto: Tomasz Szwejkowski / City Trail / materiały prasowe

Malwina Misjan zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego pokonała 5-kilometrową trasę nad jeziorem Rusałka w rekordowym czasie 16:53. Tym samym jest trzecią zawodniczką w ogólnopolskiej historii biegu która „złamała” barierę 17 minut.

Wcześniej ta sztuka udała się kilkukrotnie Aleksandrze Brzezińskiej w Bydgoszczy oraz Dominice Napieraj we Wrocławiu. W dzisiejszym biegu wśród mężczyzn trzecie zwycięstwo w edycji odniósł Łukasz Nowak.

Drugą na mecie była dzisiaj Oliwia Wawrzyniak (17:34), a trzecie miejsce wywalczyła Anna Wójcik (17:58). Wśród mężczyzn trzecie zwycięstwo w edycji odniósł Łukasz Nowak, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym, olimpijczyk z Londynu. Jego czas to tym razem 15:34. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Goleniewski (15:44), a trzeci był Tomasz Przybylak (15:48).

Biegi City Trail przyciągają zarówno znakomitych biegaczy, często medalistów krajowych mistrzostw, ale z drugiej strony chwalą je sobie także osoby biegające zupełnie rekreacyjnie.

Biegłem dzisiaj już trzeci raz w trwającej edycji. Mieszkam blisko Rusałki, lubię to miejsce, mam do niego sentyment, ponieważ jako dziecko przychodziłem tutaj z dziadkami. Teraz przychodzę pobiegać. Mam za sobą kilka maratonów, ale ostatnio biegam rzadziej – raz w tygodniu. Dystans 5 km jest według mnie optymalny dla amatorów – idealny na poprawę samopoczucia – podkreślił po zawodach jeden z biegaczy – Waldemar Męczyński.

W dzisiejszym biegu uczestniczyło 831 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej wzięło udział blisko 300 młodych sportowców. Warto przypomnieć, że w tym roku po raz pierwszy w historii cyklu wprowadzono limit miejsc – w jednym biegu może pobiec maksymalnie 1000 zawodników.

Kolejne zawody nad Rusałką odbędą się: 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Szwejkowski / City Trail / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz