Sport

Nie zawiedli poznańscy pływacy

Zawody z okazji 6 urodzin Term Maltańskich  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Pierwszy dzień zmagań Grand Prix Polski na basenie sportowym Term Maltańskich był bardzo interesujący. Znakomity wynik zanotował Wojciech Wojdak. Nie zawiedli też poznańscy pływacy.

Najlepszy wynik pierwszego dnia zawodów zanotował Wojciech Wojdak, który na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym jako jedyny uzyskał czas poniżej 15 minut, a drugiego na mecie Macieja Jurę wyprzedził o aż 42 sekundy. Wicemistrz Świata z 2017 roku wraca do wysokiej dyspozycji i jest to znakomita prognoza przed grudniowymi Mistrzostwami Świata.

Pierwszy dzień zmagań był udany dla poznańskich zawodników. Kacper Majchrzak okazał się bezkonkurencyjny zarówno na 200 metrów stylem dowolnym jak i na 100 metrów stylem motylkowym. Bardzo wysoką formę zaprezentowała Anna Dowgiert. Zawodniczka Warty Poznań wygrała na 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem motylkowym. W swoim trzecim starcie na 100 metrów stylem motylkowym zajęła drugie miejsce i może być bardzo zadowolona z sobotniego startu.

Wśród kobiet warto również odnotować zwycięstwo młodziutkie Aleksandry Knop, która w pierwszym wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym nie dała szans rywalkom wygrywając ze znaczną przewagą.

Bardzo dobry rezultat zanotował reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata w Chinach Paweł Juraszek, który z czasem 21,53 wygrał rywalizację sprinterów na 50 metrów stylem dowolnym. Inny reprezentant Radosław Kawęcki nie przyjechał do Poznania z powodów osobistych.

Jutro dokończenie zmagań na basenie sportowym Term Maltańskich. Trzeci i ostatni blok startuje o 8:30. Planowane zakończenie zawodów o godzinie 13:00. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.

Użyte w artykule zdjęcia: Termy Maltańskie, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz