Sport

Armia Poznań poznała rywali

Armia Poznań  Foto: materiały prasowe

Liga Futbolu Amerykańskiego opublikowała pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznego sezonu LFA1, czyli najwyższego poziomu rozgrywkowego, na którym wystąpi Armia Poznań. Klub powstały w wyniku fuzji Kozłów i Patriotów trafił do grupy południowej.

128 meczów na czterech szczeblach rozgrywkowych, ponad 215 godzin internetowych transmisji i ponad półtora tysiąca zarejestrowanych zawodników – to tylko niektóre liczby, jakimi pochwalić się może Liga Futbolu Amerykańskiego po sezonie 2018. 17 listopada we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów występujących w LFA, na którym podsumowano tegoroczne rozgrywki i dyskutowano nad dalszymi planami rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce. Zatwierdzony został już również wygląd przyszłorocznych rozgrywek elity, czyli LFA1.

Armia Poznań to najmłodszy klub futbolu amerykańskiego w naszym kraju, którego powstanie zostało oficjalnie ogłoszone 11 listopada podczas Korowodu Świętomarcińskiego, w którym udział wzięli futboliści ubrani w stroje nowej drużyny. Głównym powodem powstania Armii jest chęć zrzeszania w jednym klubie najlepszych zawodników z Poznania i całej Wielkopolski, co pozwoli na nawiązanie walki z krajową czołówką. Poznań zasługuje na silny klub futbolowy, a dotychczas najlepsi zawodnicy dzielili się na dwie drużyny – Kozły i Patriotów, co nie wpływało dobrze na oba kluby. Zarząd Armii liczy, że dzięki połączeniu, wreszcie uda się osiągnąć znaczący sukces na polskiej, a może w przyszłości także międzynarodowej arenie.

LFA1 w przyszłym sezonie będzie podzielona na dwie, a nie tak jak w tym roku trzy grupy, lecz w dalszym ciągu liga składała się będzie z 12 klubów. Każdą drużynę czeka osiem meczów sezonu zasadniczego. W grupie południowej, gdzie zaprezentuje się Armia, wystąpią także wicemistrzowie Polski – Panthers Wrocław, oraz Tychy Falcons, Kraków Kings, Towers Opole i Wataha Zielona Góra. Jedyny klub futbolowy w Poznaniu czekają też trzy mecze międzygrupowe z ekipami z północy – Rhinos Wyszków, AZS UWM Olsztyn Lakers oraz Wilkami Łódzkimi.

Przyszłoroczny sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego wystartuje 23 marca 2019 roku. Szczegółowy terminarz rozgrywek LFA1 zostanie podany w najbliższych miesiącach.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz