Aglomeracja

Radio Afera – to może być dobry początek

Afera mikrofony  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Studenckie Radio Afera Politechniki Poznańskiej może być początkiem dziennikarskiej kariery. To tutaj zaczynało wielu prezenterów radiowych, dziennikarzy, którzy teraz pracują w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Już w ten weekend odbędzie się nabór kandydatów do radia.

Masz świetny, niepowtarzalny pomysł na program? Przekonaj nas o tym! Zostań autorem lub autorką aferowej audycji – zachęcają aferowicze – Jesteś na bieżąco z nowościami muzycznymi? Siedzisz w muzyce alternatywnej? Cały czas poszukujesz nowych dźwięków? Jeśli na co najmniej dwa z tych trzech pytań odpowiedzieliście “tak”, to aferowa redakcja muzyczna czeka właśnie na Ciebie!

Radio Afera poszukuje także prezenterek i prezenterów audycji blokowych, czyli Studenckiego Patrolu i Hurtowni. Możecie dołączyć również do ekipy serwisów informacyjnych. Jeśli marzy się wam praca reportera, to także możecie się zgłosić.

Swoje miejsce w radiu znajdą także realizatorzy studia emisyjnego, czyli osoby ze smykałką techniczną, czujące muzykę, odpowiedzialne za wszystko, co słychać na antenie Afery.

Poszukujemy również chętnych do współtworzenia ekipy realizatorów i realizatorek studia nagrań – dodają aferowicze

Praca w Radiu Afera to wolontariat. Nie zarobicie tutaj bejmów, ale macie szansę nauczyć się warsztatu radiowego.

Ludzi, którzy zaczynali w poznańskiej Aferze znajdziecie niemal we wszystkich mediach. Pracują lub pracowali miedzy innymi w Gazecie Wyborczej, Głosie Wielkopolskim, Radiu Merkury, Radiu Złote Przeboje, RMF FM, TVN24, TVN, czy Radiu Zet. Często zajmują kierownicze stanowiska. Marcin Wesołek jest redaktorem naczelnym poznańskiej Gazety Wyborczej, Daniel Adamski jest szefem informacji w Radiu Zet, a Joanna Sołtysiak w tej samej stacji dyrektor muzyczną.

To, co dały mi lata spędzone w Aferze trudno przecenić – powiedziała nam Joanna Sołtysiak – była to nie tylko fantastyczna przygoda, ale też pierwsza szkoła radia, zatem Radio Afera dało mi przyjaźnie, które trwają do dziś i doświadczenie zawodowe, które procentowało później.

Doświadczenie zdobyte w radiu Politechniki Poznańskiej wykorzystywała później pracując w Radiu Złote Przeboje, Klasyka FM, Pop FM, Radio Wielkopolska i Blue FM. Później związała się z Radiem Zet, gdzie od 2007 roku była zastępcą dyrektora muzycznego stacji, a od kwietnia jest już dyrektor muzyczną Radia Zet.

Nabór do Radia Afera (ul. Świętego Rocha 11A DS5) odbędzie się w sobotę 24 października o godzinie 9:00. Przyjdź z wypełnioną ankietą: działu programowego działu technicznego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz