Swarzędz

Punkty Informacyjne PEKA w Swarzędzu i Tulcach

peka Foto: UMPPunkty Informacyjne PEKA zostaną otwarte w Tulcach oraz w Swarzędzu w sobotę 24 stycznia.

Od 1 lutego w gminach Kleszczewo i Swarzędz zostanie wprowadzony model gminny PEKA. Oznacza to, że zamiast kilku nośników biletów okresowych wystarczy jedna karta – karta PEKA. Na niej będzie można zapisać bilety różnych organizatorów transportu publicznego (zgodne z taryfami obowiązującymi w poszczególnych gminach, uchwalanymi przez rady tych gmin). Na jednej karcie PEKA będzie można mieć jednocześnie np. środki na tPortmonetce (do wykorzystania na liniach organizowanych przez ZTM) oraz bilety okresowe: ZTM, Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej oraz Zakładu Komunalnego w Kleszczewie.

Przygotowując się do wprowadzenia modelu gminnego PEKA w obu tych gminach ZTM oraz Urząd Gminy w Kleszczewie i Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu organizują dla mieszkańców Punkty Informacyjne PEKA. W ubiegłą sobotę, gdy punkty działały w Swarzędzu i Kleszczewie, złożono ok. 700 wniosków – mówi Agnieszka Smogulecka z Działu Komunikacji Społecznej ZTM.

W najbliższą sobotę 24 stycznia Punkty Informacyjne PEKA będą działać w Tulcach (Dom nad Stawem przy ul. Poznańskiej 23) w godz. od 9:00 do 13:00 oraz w swarzędzkim ratuszu w godz. od 10:00 do 14:00. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się w nich wszystkiego o Poznańskiej Elektronicznej Karcie Aglomeracyjnej, będą mogli również złożyć wniosek o wydanie karty PEKA, zrobić sobie (bezpłatnie) zdjęcie, które należy do niego dołączyć.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz