Aglomeracja Swarzędz

Wpadł, bo przeklejał kody

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Policja Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterKryminalni z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali mężczyznę, który przyklejał kody paskowe na kupowanych towarach. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Mężczyzna w jednym z marketów budowlanych na terenie Swarzędza na myjkę ciśnieniową wartą blisko 2300 złotych nakleił podrobiony kod kreskowy. Przy kasie po zeskanowaniu towaru czytnik cen wskazał kwotę do zapłaty w wysokości 268 złotych. Po zapłacie znacznie niższej ceny za towar mężczyzna opuścił market.

Cały zabieg nie umknął ochronie, która przeglądała monitoring obiektu. Jak się okazało zuchwałe oszustwo zostało zarejestrowane. Pokrzywdzony narażony na straty ponad 2 tysięcy złotych o wszystkim poinformował Policję.

Ustalenia kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie sprawcy. Mężczyzna przyznał się do oszustwa. Ponadto jak się okazało do podobnego czynu dopuścił się na terenie jednego z marketów budowlanych na terenie Gniezna.

Podejrzany 35-latek to znany dobrze policji mieszkaniec Swarzędza. Teraz za oszustwo odpowie przed Sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz