Nowe Miasto

Przystanek Folwarczna – zbierają podpisy

Zbiórka podpisów popierających inicjatywę Przystanek Folwarczna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Zbiórka podpisów popierających inicjatywę Przystanek Folwarczna Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1Osoby popierające inicjatywę Przystanek Folwarczna mogą przez weekend podpisać listy poparcia w centrum handlowym M1. Do stolików, na których są wystawione co chwila podchodzą kolejni poznaniacy. Jedni wiedzą o co chodzi części mieszkańców skupionych wokół tej idei, inny pytają o szczegóły.

Potrzebnych jest minimum 5.000 podpisów, by zgłosić projekt uchwały obywatelskiej pod obrady Rady Miasta, który zakłada wyremontowanie ul. Folwarcznej na odcinku 1.600 m między ul. abpa Dymka a pętlą tramwajową na Franowie.

Zdaniem pomysłodawców całej akcji pozwoli to na połączenie z pętlą na Franowie, bardziej efektywne planowanie linii autobusowych w rejonie Rataj między innymi przedłużenie linii autobusowej do Term Maltańskich z uwzględnieniem nieodległych szpitali,CH M1 oraz mieszkańców pobliskich osiedli na Ratajach, ale też Kobylepola i Antoninka. Dzięki realizacji tego pomysłu mógłby powstać także szlak dróg rowerowych do doliny Cybiny i dalej do Antoninka.

Powyższa koncepcja została skonsultowana z takimi ekspertami w dziedzinie transportu miejskiego, jak: dr inż. Jeremi Rychlewski czy pierwszy dyrektor ZTM Zbigniew Rusak. Doktor inż. J. Rychlewski w swojej opinii stwierdził wręcz, że „rozbudowa ulicy Folwarcznej jest konieczna ze względu na wykluczenie mieszkańców pobliskich osiedli z życia miasta.”

Stoimy na stanowisku, iż remont ulicy Folwarcznej będzie służył nie tylko okolicznym mieszkańcom, lecz przede wszystkim przyczyni się do efektywnego wykorzystania trasy tramwajowej na Franowo – w szczególności pętli tramwajowo-autobusowej – podkreślają ludzie skupieni wokół tej obywatelskiej inicjatywy – dlatego też zwracamy się o poparcie naszej inicjatywy.

Podpis może złożyć każdy, kto jest na stałe zameldowany w Poznaniu.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie inicjatywy, którą znajdziecie tutaj.

Ulica Folwarczna - planowany przebieg  drogi Foto: Ulica Folwarczna - planowany przebieg  drogi

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz