Sport

Przygotowania do Triathlonu

Lotto Poznań Triathlon - 4.08.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lotto Poznań Triathlon - 4.08.2013 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPaweł Troka, Krystian Błaszczak i, na trzecim miejscu, Filip Wieczorek to zwycięzcy zakończonego w niedzielę Enea Tri Tour Cross Duathlon. Zawody na Cytadeli zainaugurowały główny etap przygotowań do lipcowego Poznań Triathlon i rywalizację o Puchar Poznania w Multisporcie, czyli różnorodnych konkurencjach sportowych.

Impreza stanowiła ciekawą propozycję dla osób poszukujących pomysłu na aktywne spędzenie czasu w weekend i sprawdzenie swojej formy przed decydującymi startami. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację pod Dzwonem Pokoju i Przyjaźni Między Narodami i pokonali w sumie 12 km podzielonych na dwa etapy biegowe i etap rowerowy.

Wygrana jest dla mnie przyjemną niespodzianką – mówi triumfator wyścigu Paweł Troka – trasa nie była łatwa, masa podjazdów i upał. Całość traktuję jak dobry trening przed triathlonem. Podobnego zdania jest Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport – Rywalizacja w imprezach tego typu pomaga uczestnikom przygotować się na różnorodne warunki, które mogą spotkać ich podczas startów. Bieganie i jazda na rowerze to jednak nie wszystko, dlatego też już teraz serdecznie zapraszamy na zawody pływackie w Jeziorze Maltańskim. Będzie to dobra okazja, by sprawdzić swoją formę na samej trasie lipcowego triathlonu.

Kolejne imprezy w ramach przygotowań do Enea Poznań Triathlon i rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie odbędą się 29.06 (Enea Tri Tour Iron Swim) i 20.07 (Enea Tri Tour Aquathlon). W międzyczasie na starcie staną też dzieci, które 15.06 wezmą udział w sportowej zabawie w parku znajdującym się przy Hali Arena. Współorganizatorem wydarzeń sportowych jest Miasto Poznań. Zapisy już trwają.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz