Sport

Waterpolo: Ostatnia kolejka Mistrzostw Polski Seniorów

DSW Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki (Oskar Szymonik, Adrian Wulkiewicz)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki (Oskar Szymonik, Adrian Wulkiewicz) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW najbliższy weekend, 14-15 czerwca DSW Waterpolo Poznań po raz pierwszy w historii klubu ma szansę zostać wicemistrzem Polski w piłce wodnej. Po porażce Arkonii Szczecin w Gliwicach, srebrny medal dla Poznania zależy już tylko od zwycięstwa nad GKPW 59 Gorzów. Ostatni, 10 dwumecz Ekstraklasy nasi waterpoliści rozegrają na basenie Term Maltańskich w sobotę o godzinie 19:00 oraz w niedzielę o godzinie 16:30. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Drugi, po Lechu Poznań, srebrny medal w drużynowych sportach olimpijskich mogą zdobyć dla naszego miasta zawodnicy DSW Waterpolo Poznań. Po 9 kolejkach Ekstraklasy nasi waterpoliści są nadal wiceliderami tabeli i mają 2 punktową przewagę nad zespołem Arkonii Szczecin. Zdobycie tytułu wicemistrza Polski zależy już jedynie od wyniku ostatniego dwumeczu z drużyną GKPW 59 Gorzów. Poznaniacy zapraszają wszystkich kibiców i miłośników sportów wodnych na trybuny Term Maltańskich w sobotę i w niedzielę.

W najbliższy weekend staniemy przed ogromną szansą uzyskania po raz pierwszy w historii klubu tytułu wicemistrza Polski. Absolutnie nie lekceważymy drużyny z Gorzowa i na pewno w ostatniej kolejce damy z siebie wszystko. Dwie wygrane, bez względu na wyniki meczów w Łodzi i Gliwicach, zapewnią nam srebrny medal MPS – mówi Tomasz Różycki, kapitan poznańskiego zespołu – Tegoroczny sezon to ogromny sukces całego naszego zespołu. Odnieśliśmy w nim już 13 zwycięstw, w tym jedno najważniejsze – nad pewnie zmierzającą po kolejny tytuł mistrza Polski drużyną z Łodzi. Wyniki tabel Ekstraklasy pokazują, że mamy najlepszych strzelców w lidze oraz najlepszego bramkarza i obronę. A Paweł Wielogórski z 63 golami na koncie ma szansę na tytuł MVP polskiej Ekstraklasy seniorów.

Skład DSW Waterpolo Poznań powołany na ostatnią kolejkę spotkań: Yazerski Mikhail – bramkarz, Rafał Bocheński, Goździak Jakub, Różycki Tomasz, Wielogórski Paweł, Cichy Piotr, Cichy Tomasz, Łuc Dawid, Szymonik Oskar, Marek Mazurek, Zawadzki Michał oraz trener Jacek Maciąg.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz