Śródka

Próbowali ukraść rower

Próbowali ukraść rower  Foto: Straż Miejska w Poznaniu

Próbowali ukraść rower Foto: Straż Miejska w PoznaniuW tym sezonie skradziono wiele rowerów. Złodzieje zabierali je z piwnic, choć zdarzały się kradzieże na ulicy tuż pod kamerami monitoringu. Podobnie było na Śródce, jednak tym razem kradzież udaremniono.

Do barierek odgradzających schody przejścia podziemnego w rejonie ulic Podwale i Wyszyńskiego, ktoś linką stalową przypiął rower – relacjonuje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej – pojazdem zainteresowali się dwaj młodzi mężczyźni – jeden z nich, za pomocą specjalnych nożyc, kilkakrotnie próbował przeciąć zabezpieczenie.

Dwóch niedoszłych złodziei obserwował na ekranach monitoringu miejskiego strażnik miejski, który o zdarzeniu poinformował Policję. Ponieważ była to próba, a nie kradzież, policjanci którzy przyjechali na miejsce dyskretnie obserwowali dwójkę mężczyzn.

Dziwnym zachowaniem młodych ludzi zainteresowała się także kobieta – dodaje Przemysław Piwecki – po jej interwencji zrezygnowali oni z niecnego zamiaru i odeszli, a właściwie próbowali odejść, bo zostali zatrzymani przez policjantów.


Próbowali ukraść rower Foto: Straż Miejska w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz