K U L T U R A

Poznań, Posen, Pojzn – mapa, wystawa i spacer!

Poznań, Posen, Pojzn - śladami wielokulturowego miasta  Foto: Łazęga Poznańska / facebook

Nasze miasto oczami dawnych mieszkańców będzie można zobaczyć podczas wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie” Łazęga Poznańska”, będzie także można wziąć udział w spacerze “Śladami wielokulturowego miasta”.

Wernisaż wystawy fotografii – świadectwa wielokulturowego, wielonarodowego i wielowyznaniowego Poznania z początku XX wieku – odbędzie się w sobotę, 9 grudnia o godz. 18 w atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska przy ul. św. Marcin 75. Wystawę będzie można oglądać aż do końca grudnia.

Natomiast w najbliższą niedzielę o godz. 11 zapraszamy na premierę i promocję mapy “Poznań, Posen, Pojzn – śladami wielokulturowego miasta” podejmującej próbę wskazania choć części istniejących śladów wielokulturowego Poznania z początku XX wieku.

Spotkanie promocyjne połączone z prelekcją Jana Kwiatkowskiego, współtwórcy opracowania mapy, rozpocznie się w zabytkowym pawilonie niegdysiejszego atelier fotograficznego Witolda Czarneckiego FOTO-Wimar, a obecnie siedzibie Atelier w podwórzu kamienicy, która mieściła kiedyś m.in. Hotel Monopol Ludwika Deimerta (ul. św. Marcin 75).

Po prelekcji i oprowadzeniu po wystawie fotograf Maciej Krajewski zaprasza na wspólny fotograficzny spacer przy pomocy świeżo wydrukowanej publikacji.

Mapa “Poznań, Posen, Pojzn – śladami wielokulturowego miasta”, w opracowaniu Macieja Krajewskiego i Jana Kwiatkowskiego powstała dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Miasta Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: Łazęga Poznańska / facebook, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz