K U L T U R A

Poznań – Hanower, miasta połączy muzyka

The Blu Mantic x HAARPAGANS  Foto: materiały prasowe

Choć Poznań i Hanower od wielu lat są miastami partnerskimi miastami, to dziś dość rzadko dochodzi o wymiany kulturalnej pomiędzy tymi ważnymi ośrodkami Polski i Niemiec. Jest szansa na ożywienie współpracy, w ramach cyklu koncertów!

Twin Cities Music Night Vol. 1 ma na celu zaprezentowanie artystów, którzy poznali się, tworzyli razem oraz promowali swoje miasta podczas międzynarodowego święta muzyki Fete de la Musique w Hanowerze.

Pierwsza edycja tego wydarzenia odbędzie się już 15 grudnia 2017 w klubie Blue Note, a podczas niej wystąpią: Emerson Prime i The Blu Mantic x HAARPAGANS

W pierwszej edycji Twin Cities Music Night do Poznania przyjedzie Emerson Prime. Zespół powstał w 2015 roku i od tego czasu kreuje swój oryginalny styl, który określa progresywnym popem. Wynika on z oryginalnego połączenie popu, soulu, hip-hopu i rocka.

Są laureatami licznych konkursów, koncertują regularnie zarówno w Niemczech i we Francji. W 2017 roku wydali swój pierwszy długogrający album “Wonderseed”. Swoją muzyką chcą docierać nie tylko do uszu, ale i serc swoich słuchaczy.

HAARPAGANS to instrumentalny kwartet hip-hopowy, tworzony przez czwórkę młodych improwizujących muzyków – Zimmah (gitara basowa, samplery), Puppet Master (instrumenty klawiszowe), Spazebar (gitara) oraz Stormy (perkusja).

Łącząc elementy jazzu, soulu, hip-hopu i współczesnej muzyki alternatywnej, kreują oryginalne, wciągające brzmienia, które przyprawiają o kiwanie głowy. Choć pochodzą z różnych zakątków Polski, na co dzień działają w Poznaniu i to właśniu tu tworzą swoje muzyczne projekty. Z początkiem 2017 roku zespół rozpoczął współpracę z amerykańskim artystą The Blu Mantic, z którym rozpoczynają właśnie wspólną działalność koncertową.

The Blu Mantic to amerykański poeta, songwriter, aktor, nauczyciel, ale przede wszystkim charyzmatyczny MC.

Urodzony w Teksasie, mieszkający w Nowym Jorku, przebywający obecnie w Polsce, w której rozgłos zdobył dzięki przygotowanej przez muzyczny serwis Popkiller akcji „Młode Wilki 5”. Wizytówką artysty są jego koncerty, w trakcie których emanuje pozytywną energią, utrzymując świetny kontakt ze zgromadzoną publicznością..

Twin Cities Music Night Vol. 1 – Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79, 15 grudnia 2017, Bilety: 20zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz