DLA STUDENTA

„Poznań 56” film i spotkanie z reżyserem Filipem Bajonem

Poznań 56 - kadr z filmu  Foto:

Już w najbliższy poniedziałek 27 czerwca odbędzie się drugi pokaz z cyklu „Prawie Kino Poznań”. Cykl organizowany przez Niezależne zrzeszenie Studentów to bezpłatne i legalne projekcje dla studentów, po których zawsze jest spotkanie z gościem specjalnym.

NZS zaprasza na Prawie Kino Tym razem będzie to pokaz szczególny, ponieważ ma on na celu upamiętnienie 60. rocznicy krwawo stłumionych poznańskich strajków robotniczych. Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM zostanie zaprezentowany film „Poznań 56” opowiadający o tragicznych wydarzeniach czerwca 1956 roku.

Pokaz jest jedną z niewielu tegorocznych akcji organizowanych przez studentów w celu upamiętnienia rocznicy poznańskiego czerwca. Jego głównym celem jest kształtowanie wśród młodych ludzi świadomości tych tragicznych wydarzeń – informuje Jakub Żabiuk z NZS.

Gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Filip Bajon – reżyser filmu, a zarazem jeden z najbardziej cenionych twórców polskiego kina współczesnego. Jest on autorem m.in. takich dzieł jak „Przedwiośnie”, „Aria dla atlety” czy „Magnat”, a także dziekanem Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Łódzkiej szkoły filmowej.

Pokaz: 27 czerwca (poniedziałek), godzina 18:00,  Sala Śniadeckich na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz