DLA STUDENTA

Płatne staże w branży energetycznej

Warszataty dla stażystów  Foto: Enea / materiały prasowe

Wpłynęło ponad 300 aplikacji, a do warsztatowego etapu rekrutacji dostało się 18 kandydatów. Poznańska Enea rozpoczyna właśnie płatne staże dla studentów wybranych w procesie rekrutacji. Firma deklaruje, że najlepsi z nich mogą liczyć na ofertę pracy.

Ostatnie w tym roku staże dla naukowców – rekrutacja trwa!

Kandydaci na stażystów wzięli udział w specjalnych warsztatach, których celem było wybranie najlepszych spośród studentów i absolwentów wydziałów ekonomicznych, matematyczno-ekonometrycznych oraz elektroenergetycznych.

Dzięki warsztatom młodzi ludzie mieli szansę zapoznać się z tajnikami rynku energii. Spotkanie było też okazją do rozmowy z pracownikami o specyfice skomplikowanej pracy analityka i tradera. Na warsztatach sprawdzano poziom znajomości języka angielskiego, umiejętność analitycznego myślenia oraz posługiwania się narzędziami do analizy i prognozowania.

Pięciu najlepszych studentów rozpoczęło lipcowy staż w departamentach: Zarządzania Portfelem oraz Prop-Tradingu Enei Trading.

Dzięki stażowi mogę poznać rynki instytucjonalne, które w przeciwieństwie do rynków akcyjnych nie są szeroko dostępne. Mam zatem szansę na poszukiwaną na rynku pracy specjalizację – mówi Paweł Szaniewski, student V roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz