Sport

Zagraniczne gwiazdy dołączają do Memoriału Czesława Cybulskiego

Sportowy Golaj, Golęcin, stadion lekkoatletyczny  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Przed poznańską publicznością rywalizować będzie Wayde van Niekerk, rekordzista świata w biegu na 400 m i mistrz olimpijski z Rio de Janeiro. Znakomici sportowcy pojawią się także w skoku o tyczce oraz w rzucie młotem. Memoriał Czesława Cybulskiego odbędzie się w niedzielę 23 czerwca. Publiczność, która 23 czerwca pojawi się na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie, będzie mogła kibicować nie tylko polskim sportowcom, ale także Wayde’owi van Niekerkowi, który wystartuje w biegu na 200 metrów. Rekordzista świata (43,03) pokazał świetne wyniki także na krótszych dystansach. Jest pierwszym sprinterem w historii, który przebiegł 400 m w mniej niż 44 sekundy, 200 m w mniej niż 20 sekund i 100 m w mniej niż 10 sekund.

Trzech uczestników zawodów w skoku o tyczce może poszczycić się rekordami życiowymi wynoszącymi co najmniej 6 metrów. Do Piotra Liska dołączają aktualny halowy mistrz Europy z zeszłego roku Norweg Sondre Guttormsen i srebrny medalista mistrzostw świata z Budapesztu Filipińczyk Ernest Obiena.

Liczymy na ciekawą rywalizację. Ernest Obiena startował tu cztery lata temu jako stosunkowo nieznany zawodnik. Od tego czasu dwukrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Centrów Sportu i Rekreacji . Norweg Guttormsen będzie tu startował po raz pierwszy. Możliwe, że poprzeczka w tych zawodach zostanie ustawiona bardzo wysoko.

Polscy lekkoatleci w rzucie młotem również staną przed trudnym rywalem. Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek spotkają się z brązowym medalistą niedawno zakończonych Mistrzostw Europy w Rzymie, Mychajło Kochanem z Ukrainy.

Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na godzinę 14:50. Wstęp będzie jednak możliwy już od godz. 12:00, gdyż przed głównymi wydarzeniami tegorocznego Memoriału Czesława Cybulskiego odbędą się zawody młodzieży w rzucie młotem. Widzowie będą mogli wejść na obiekt wyłącznie przez bramę znajdującą się w pobliżu stadionu żużlowego. Organizatorzy wydarzenia zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej.

Sprzedaż biletów prowadzona jest obecnie poprzez platformę ToBilet.pl. W dniu zawodów prowadzona będzie także sprzedaż biletów na miejscu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz