K U L T U R A

Poznaj japońską rodzinę

japonska_niedziela  Foto:

W najbliższy weekend rozpoczyna się w Poznaniu festiwal kultury japońskiej. Od 19 października przez pięć dni będziemy mieli okazję poznać, obejrzeć, posłuchać, a także posmakować kultury kraju kwitnącej wiśni. W programie Japan Week, w Centrum Kultury Zamek zaplanowano m.in. występy zespołów wykonujących muzykę tradycyjną i współczesną, pokazy tańca. Ciekawie zapowiadają się efektowne pokazy grupy bębniarzy.

japonska_niedzielaSpecjalną tematyczną rodzinną niedzielę przygotowała także Concordia Design. To będzie wyjątkowe spotkanie z przedstawicielami kraju kwitnącej wiśni, podczas którego zaprezentowane zostaną kostiumy teatralne, charakterystyczne dla tego regionu. Organizatorzy zapraszają również na zajęcia kreatywne  dla dzieci.

Grupa artystyczna Toranoko zaprezentuje pokaz kostiumów teatralnych projektu Eriki Marsushita oraz przygotuje specjalne warsztaty, prowadzone przez młodych japońskich aktorów i tancerzy Toranoko Performing Arts Company.

Toranoko prowadzone jest od 2002 przez Yurie i Erike Matsushita z Japonii. To grupa artystyczna zajmująca się filmem, fotografią, tańcem i muzyką, gdzie aktorami na scenie są głównie japońskie dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Toranoko wystąpi także 24 października w Teatrze Wielkim.

http://www.youtube.com/watch?v=5lPynbV2zow

Japońscy artyści gościć będą także w XI Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Ściegiennego. W szkole tej od czterech lat prowadzone są regularne zajęcia z nauki języka japońskiego i kultury. W czwartek o 19:00 organizatorzy zapraszają młodzież na pokazy m.in. tańca i zakładania kimona.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz