Kleszczewo

Pożegnanie wakacji w Tulcach

Konkurencje sportowe, pokazy i koncerty. To tylko niektóre atrakcje, które zaplanowano w ramach Dni Gminy Kleszczewo. Pożegnanie wakacji zorganizowane będzie w Tulcach w sobotę (8.09).

Będzie to już trzecia odsłona Dni Gminy Kleszczewo 2018. Będzie to także okazja do do oficjalnego otwarcia nowego boiska i bieżni w Tulcach.

W programie znalazło się mnóstwo atrakcji sportowo-rekreacyjnych oraz artystycznych – zapowiadają organizatorzy – oprócz zabaw i konkurencji dla najmłodszych rozegrane zostaną II Mistrzostwa Gminy Kleszczewo w Rzucie Gumofilcem oraz Turniej Strzelecki.

Będziemy mogli brać udział między innymi w konkurencjach rodzinnych na boisku, otwartych zajęciach ze sterowanymi zdalnie modelami samochodów czy w otwartym treningu tenisa stołowego.

Na scenie zaprezentują się przedszkolaki, nie zabraknie też znanych utworów w wykonaniu znanych tutaj dobrze rodzimych artystów z zespołu Stokrotki.

Wiązankę największych hitów zaprezentuje w akustycznej odsłonie duet Mechagodzilla & Śledź, a gwiazdą programu będzie litewski, folkowy zespół Marga Muzika – dodają organizatorzy – grupę tworzą muzycy zafascynowani dźwiękami pradawnych plemion zamieszkujących obszary morza Bałtyckiego.

Artyści łączą tradycje muzyczne bałtów i słowian, nadając im współczesne brzmienie. W twórczości zespołu polifoniczne, litewskie pieśni doskonale harmonizują z muzycznymi tradycjami Łotyszy, Białorusinów, Rosjan czy Serbów.

 

Użyte w artykule zdjęcia: fb.com / Marga Muzika

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz