Kleszczewo

Zlot klasyków PRL-u

II Międzynarodowy Zlot Miłośników Fiata 126 i 126p - Poznań 6.08.2011 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Podczas pierwszego Zlotu Klasyków PRL-u w Kleszczewie będziemy mogli zobaczyć samochody, które były przedmiotem pożądania w czasach słusznie minionych.

Jeżdżące nadal po naszych drogach poczciwe Maluchy wciąż przyciągają wzrok. Jedni spoglądają na to cudo motoryzacji ze zdziwieniem, a inni z sentymentem. Czy takie same emocje budzić będą polskie fiaty 125, trabanty, wartburgi, zastawy i dacie? Czy na zlocie pojawią się tarpany produkowane w fabryce w Antoninku?

To będzie pierwsze tego typu wydarzenie na terenie naszej gminy i znakomita okazja aby z bliska obejrzeć kilkadziesiąt pojazdów, które królowały na naszych drogach za czasów Polski Ludowej – zapowiadają organizatorzy tego motoryzacyjnego wydarzenia. 

Wystawa samochodów być może będzie okazją do wspomnień rodzinnych wypraw, a może przypomną sobie jakich przeróbek wymagały, by można było nimi jeździć. Kto pamięta sklepy motoryzacyjne, w których można było kupić na przykład dynks blokujący klapę silnika w fiacie 126p, gdy silnik się nie przegrzewał w upalne dni? Albo specjalne zasłony nakładane na kratki wentylacyjne zimą?

Oprócz wystawy aut odbędzie sią także rajd po terenie naszej gminy – dodają organizatorzy – bądźcie więc czujni i kibicujcie nam na trasie.

Ten pierwszy Zlot Klasyków PRL-u odbędzie się na boisku przy OSP w Gowarzewie w niedzielę 29 sierpnia. Program imprezy znajdziesz poniżej.

10:00 – Otwarcie Zlotu Klasyków PRL-u

10:30 – Rajd Slalomem przez Gminę Kleszczewo na trasie:

10:45 Poklatki – pętla (ok. 10:45), Kleszczewo – postój węzeł (11:00-11:40), Markowice – pętla (11:55), Krerowo (12:10), Zimin (12:20), Śródka (12:30), Nagradowice (12:45), Komorniki (13:00), Tanibórz (13:10), powrót do Gowarzewa (13:30).

13:30 – Prezentacja pojazdów

        Konkursy historyczno-motoryzacyjne

        Mała gastronomia

16:00 wyjazd do Sanktuarium w Tulcach

16:40 – przejazd na festyn ŻEGNAJ LATO w hali sportowej w Tulcach

Tarpan Honker Foto: materiały prasowe Muzeum w Szreniawie
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz