Kleszczewo

Sprzątanie lasu

Sprzątanie tuleckiego lasu  Foto: UMiG Kleszczewo

Najbliższa akcja sprzątania lasu tuleckiego będzie jubileuszową, już 10 edycją. Z roku na rok przyłącza się do niej coraz więcej osób. Organizatorzy zachęcają do udziału całe rodziny i obiecują niespodzianki dla najbardziej aktywnych.

Jedną z rekordowych, jeśli chodzi o liczbę uczestników, była 7 akcja wspólnego sprzątania. Wtedy stawiło się ponad 80 osób, które wspólnymi siłami  zebrali wtedy aż dwie przyczepy śmieci!

Przeważały odpady typowe dla gospodarstw domowych wraz z opakowaniami zbieranymi selektywnie, gruz i odpady poremontowe, części samochodowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – wspominają organizatorzy – wszystkie zebrane wspólnie śmieci trafiły na składowisko w Rabowicach.

Tym razem śmieci będą usuwane z części lasu sąsiadującej z budynkami osiedli Kwiatowego i Przylesie. Wspólne sprzątanie organizuje Urząd Gminy Kleszczewo wraz z Radą Sołecką wsi Tulce, Nadleśnictwem Babki oraz Kołem Łowieckim.

Zapewniamy rękawice ochronne, wywóz zebranych śmieci oraz tradycyjnie niespodziankę dla wytrawnych zbieraczy – zachęcają pomysłodawcy akcji.

X akcja sprzątania lasu tuleckiego odbędzie się w sobotę 14 kwietnia. Zbiórka ochotników przy ulicy Wrzosowej 1 o godzinie 10:00.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Kleszczewo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz