Aglomeracja

Porywali i torturowali – trafili do aresztu

Ośmiu mężczyzn zostało zatrzymanych za porwania i szczególne okrucieństwo wobec swoich ofiar. Grozi im teraz nawet 25 lat więzienia.

Bandyci porwali 3 osoby z Wielkopolski i Dolnego Śląska. W zatrzymaniu siedmiu osób uczestniczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspomagani przez oddziały SPAP, BOA i SG. Porywaczami okazali się mieszkańcy województw mazowieckiego i dolnośląskiego. Jedna osoba zamieszana w te przestępstwa była zatrzymana i aresztowana kilka miesięcy wcześniej.

Na trop tej sprawy wpadli jesienią ubiegłego roku policjanci z Leszna badając sprawę zgłoszonego zaginięcia mieszkańca tego powiatu, natrafili na informacje o potencjalnych porywaczach –  informuje Andrzej Borowiak z poznańskiej Policji – fakt porwań i przetrzymywania niektórych uprowadzonych osób w warunkach szczególnego udręczenia nigdy nie został zgłoszony Policji.

Szkiełom podczas śledztwa udało się zebrać dowody, które pozwoliły postawić zarzuty konkretnym podejrzanym, rozpracować całą grupę przestępczą oraz jej lidera.

Zatrzymań dokonano w tym samym czasie we wszystkich wytypowanych miejscach. Podczas przeszukań policjanci między innymi znaleźli broń palną. Wśród zatrzymanych są osoby, które już wcześniej weszły w konflikt z prawem, mające na przykład zarzuty usiłowania zabójstwa.

Dowody zebrane w śledztwie pozwoliły prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawić zatrzymanym zarzuty uprowadzenie trzech osób, pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem i inne czyny – dodaje Andrzej Borowiak.

Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane, a cztery pozostałe mają dozór Policji. Za uprowadzenie i uwięzienie człowieka ze szczególnym udręczeniem grozi kara nawet 25 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz