Aglomeracja

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji

Zmiana na stanowisku KMP  Foto: KMP

W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczystość zdania i objęcia stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Inspektorowi Romanowi Kusterowi – zdającemu stanowisko powierzone zostały obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Obowiązki Komendanta poznańskiej Policji przypadły w zaszczycie mł. insp. Maciejowi Nesterukowi.

Uroczysta zbiórka w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu odbyła się z udziałem insp. Tomasza Trawińskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Mariusza Wiśniewskiego Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania, Jana Grabkowskiego Starosty Poznańskiego, a także kadry kierowniczej poznańskiej Policji i wielu innych zacnych gości.

Podczas odbywającej się uroczystości, insp. Roman Kuster pożegnał się ze Sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, składając jednocześnie meldunek o zdaniu stanowiska Komendanta jednostki. Przekazanie tej zaszczytnej funkcji związane było z otrzymanym awansem dotyczącym przejęcia obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Insp. Roman Kuster podkreślił, że sentyment do policjantów, pracowników i jednostki, którą dowodził – pozostanie w jego sercu na zawsze. Złożył również podziękowania kadrze kierowniczej, a także swoim Zastępcom za olbrzymie wsparcie, którego doświadczał w trakcie ostatnich pięciu lat.

Obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu powierzone zostały mł. insp. Maciejowi Nesterukowi. Insp. Tomasz Trawiński podkreślił, że przekazanie steru w tak ważnej jednostce to dowód jego wielkiego uznania i szacunku dla dotychczasowej służby nowego komendanta. Komendant wojewódzki zaznaczył także, że dowodzenie poznańską Policją trafiło we właściwe ręce – człowieka rzetelnego, zaangażowanego, oddanego służbie i społeczeństwu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz