BizNews

Policja przechwyciła podrabiane proszki do prania

pralka  Foto: sxc / Dave Kennard

Policjanci przejęli podrabiane proszki i płyny do prania o wartości blisko 100.000,00 złotych. Właściciel firmy, która sprzedawała ten towar może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Sprawę prowadzili policjanci z Wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Prowadzą oni regularnie monitoring działalności różnych firm i osób w sieci. Tak właśnie trafili na firmę handlującą chemią gospodarczą za pośrednictwem portali ogłoszeniowych w Internecie.

Mimo pozornej anonimowości, policjanci są w stanie szybko ustalić dane osób, których zachowanie może być niezgodne z prawem – wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji – po ustaleniu i weryfikacji niezbędnych danych, policjanci odwiedzili w Poznaniu siedzibę interesującej ich firmy.

Na miejscu znaleźli i zabezpieczyli niemal 800 sztuk różnych opakowań podrabianej chemii gospodarczej. Głównie były to proszki i płyny do prania znanych, światowych marek.

Już wstępna analiza wykazała, że mamy do czynienia z podrobionym towarem – podkreśla Maciej Święcichowski – jeżeli badania potwierdzą, że produkty są podrobione, właściciel firmy może usłyszeć zarzut z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, za co grozi nawet 5 lat więzienia.

Straty producentów zostały wstępnie oszacowane na blisko 100.000,00 złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc / Dave Kennard

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz