BizNews

Ryanair inwestuje w Poznaniu i uruchamia nowe kierunki

Samolot Ryanair ladowanie w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ryanair ogłosił, że poznańskie lotnisko będzie jedną z baz dla samolotów tej taniej linii lotniczej. Dodatkowo Poznań zyska aż 5 nowych połączeń.

W stolicy Wielkopolski swoją bazę będzie miał początkowo jeden samolot latający w barwach Ryanair. Będzie on obsługiwał głównie nowe połączenia planowane z Poznania. Jeśli zainteresowanie pasażerów będzie odpowiednio duże samolotów bazujących tutaj może być więcej.

To bardzo dobra i ważna informacja dla naszego miasta, ale też całego regionu – komentował Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Poznania.

Linia Ryanair uruchomi z Poznania aż 7 nowych połączeń lotniczych. Od jesieni i zimy będziemy mogli polecieć z Ławicy do Tel Avivu i Eliat w Izraelu, Oslo-Torp, Aten, duńskiego Billund, Alicante i na lotnisko Castellon położone kilkadziesiąt kilometrów od Walencji.

Billund słynie z parku Legoland, chętnie odwiedzają nie tylko dzieci. Dość dużym zainteresowaniem będą się cieszyły prawdopodobnie loty do Hiszpanii. Castellon to słynne hiszpańskie lotnisko-widmo. Wybudowane za ponad 150.000.000 euro bardzo długo stało puste. Podobnie popularnym kierunkiem powinien być Izrael.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz