DLA STUDENTA

Polibuda otwiera drzwi przed dziewczynami

Drzwi Otwarte & Dzień dla Dziewczyn na PP - 23 kwietnia 2015r.  Foto: Politechnika Poznańska

Drzwi Otwarte & Dzień dla Dziewczyn na PP - 23 kwietnia 2015r. Foto: Politechnika PoznańskaBieg w kaskach, fizyczne kwiatki, gra terenowa, wykłady, prezentacje i wiele innych atrakcji, a wszystko to z okazji Dnia Otwartego dla dziewczyn. I nie tylko.

Uczennice szkół średnich w bardzo sympatyczny sposób zapraszali przez kilka dni sami studenci Polibudy. Odwiedzali oni licea i wręczali… tulipany.

Nasi studenci postanowili osobiście zachęcić licealistki do studiowania na Politechnice Poznańskiej – wyjaśnia Jolanta Szajbe z PP – kilkunastu młodych gentlemanów odwiedza poznańskie licea i zaprasza uczennice do przyjścia na spektakularne wydarzenie Drzwi Otwarte Dzień dla Dziewczyn, otrzymują one kwiaty i programy wydarzenia.

Akcja Tulipanowa kończy się we wtorek 21 kwietnia. Ile uczennic skorzysta z zaproszenia? Przekonamy się już w czwartek 23 kwietnia, kiedy to odbędzie się na Polibudzie Dziewczyn. Wszystko rozpocznie się w Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2) o godzinie 10:00.

Będą warsztaty, pokazy, zwiedzanie laboratoriów i prezentacje wydziałowe. Poniżej wybrane tylko punkty bardzo bogatego programu.

Drzwi Otwarte & Dzień dla Dziewczyn na PP - 23 kwietnia 2015r. Foto: Politechnika Poznańska

Pytaj o rekrutację – zapraszają Wydziały i Dział Kształcenia i Spraw Studenckich – porozmawiaj o studiach, rekrutacji pracownicy i studenci wydziałów. Stoiska.
Kawiarenka pod Zębatką – kawa i ciasto bez ograniczeń!
Punkt Informacyjny – informacja o Drzwiach Otwartych i Dniu Otwartym dla Dziewczyn
Prezentacje wydziałowe: 10:00 – 12:00

12:00 –  „Fizyczne Kwiatki” – pokaz z cyklu Fizyka Show z Nocy Naukowców. Tym razem eksperymenty fizyczne w odsłonie florystycznej.

11:00 – 14:00 – warsztaty: tworzenie biżuterii, exlibris, projektowanie grafiki, druk 3D, skanowanie 3D, tworzenie aplikacji internetowych, warsztaty chemiczne – wykonaj własne kosmetyki, zbuduj z nami bezzałogowy samolot, konkursy lotnicze, w których można wygrać lot z Mistrzynią Polski w akrobacji szybowcowej.

Bieg w Kasku tylko dla dziewczyn rozpocznie się przed Centrum Wykładowym przy stosiku AZS PP o godzinie 12:00.

Dziewczyny na politechniki Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz