POZnań

Pobili pasażera i kierowcę MPK – aktualizacja: jeden z bandytów już złapany!

Konkurs na najlepszego kierowcę autobusu MPK (21.05.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dwóch pijanych mężczyzn dotkliwie pobiło kierowcę autobusu. Do zdarzenia doszło na Naramowicach w środę wieczorem. Bandytów wciąż poszukuje policja.

Kierowca próbował uspokoić dwóch agresywnych mężczyzn, którzy jechali autobusem linii 169. Podczas jazdy pili alkohol i uderzyli innego pasażera. Wtedy o pomoc został poproszony kierowca.

Próbował uspokoić agresywnych mężczyzn, gdy to nie odniosło skutku, poinformował, że będzie musiał wezwać policję, wtedy został brutalnie zaatakowany – informuje Agnieszka Smogulecka z poznańskiego MPK, cytowana przez poznańskie radio – sprawcy pobili go, a następnie oddalili się.

Zaalarmowana Policja zabezpieczyła między innymi zapis monitoringu, na którym widać całe zajście.  Do pobicia doszło na Alei Praw Kobiet między ulicami Sarmacką i Łużycką w środę około godziny 18:00.

Dla nas sprawa absolutnie nr 1. W środę po południu dwaj pijani, wulgarni i agresywni mężczyźni wdali się w awanturę z pasażerami miejskiego autobusu. Potem dotkliwie pobili kierowcę. Nie ujdzie im to płazem – pisze Andrzej Borowiak z poznańskiej Policji.

Na swoim koncie na twitterze publikuje również fragment zapisu monitoringu. Niewiele na nim widać, ponieważ został celowo zamazany. Poszukiwania bandytów trwają.

AKTUALIZACJA (18:20) – Jeden z podejrzanych sprawców napaści i pobicia kierowcy autobusu jest już w rękach Policji.

Przed chwilą zatrzymali go policjanci z KP Poznań Północ – informuje Andrzej Borowiak – ustalamy drugiego napastnika.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz