DLA STUDENTA

PEKA: Sprawdż swoją legitymację

Karta PEKA  Foto: Karta PEKA

Karta PEKA Foto: Karta PEKA1 lipca przestajemy używać Kom-Karty, od tego dnia nośnikiem biletów będzie PEKA. Ponieważ nie wszystkie Elektroniczne Legitymacje Studenckie potrafią obsłużyć nowy system warto sprawdzić, czy nie trzeba wymienić karty?

Studenci obecnego I roku mogą aktywować swoje Elektroniczne Legitymacje Studenckie w systemie PEKA i korzystać z taryfy biletowej od 1 lipca 2014r. na takich samych zasadach jak posiadacze karty PEKA. Taka możliwość istnieje także dla części legitymacji wydanych studentom obecnego II roku. Wykaz uczelni wyższych, których studenci obecnego pierwszego roku (czyli osoby, które rozpoczęły naukę w Roku Akademickim 2013/2014) mogą aktywować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką w systemie PEKA znajdziecie tutaj.

Każdy posiadacz ELS wydanej dla obecnego II roku może szybko i wygodnie sprawdzić czy jego legitymacja może być nośnikiem biletów okresowych i w nowym systemie. Wystarczy wejść tutaj.

Jeśli legitymacja może funkcjonować w systemie PEKA, konieczna jest jej aktywacja. Wystarczy wówczas złożyć wniosek o adaptację karty w systemie PEKA (nie ma potrzeby załączania zdjęcia) i później aktywować kartę w momencie kupna biletu. Trwa to kilka chwil. Wniosek można wypełnić na stronie internetowej lub skorzystać z tradycyjnej formy i zrobić to w jednym z 11 Punktów Obsługi Klienta Zarządu Transportu Miejskiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz