Stare Miasto

Pchli targ Stara Rzeźnia przenosi się w nowe miejsce

Stara Rzeźnia - pchli targ (4)  Foto: Tomasz Dworek / Rada Starego Miasta

Pchli Targ i Giełda Antyków wyprowadzają się po 18 latach z terenów Starej Rzeźni przy ulicy Garbary, ale nie znika z mapy Poznania. Nowym miejscem ma być parking przed centrum handlowym M1 między ulicami Szwajcarską i Szwedzką. Pierwszy raz będziemy mogli zrobić tutaj zakupy w niedzielę 16 maja.

Popularny Pchli Targ odbywać się będzie w każdą niedzielę, natomiast gromadząca rzesze miłośników staroci Giełda Antyków zawsze w drugą sobotę miesiąca. Dla kupujących wstęp nadal będzie bezpłatny.

Przez ostatnie tygodnie mocno pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić naszym gościom najwyższe standardy bezpieczeństwa – podkreśla Wojciech Mańkowski, organizator giełdy – odbywa się ona na świeżym powietrzu, na całym terenie znajdą się specjalne punkty ze środkami dezynfekcyjnymi, wystawcy będą zobowiązani do regularnego odkażania stoisk, toalety będą dezynfekowane co 30 minut.

Zupełnie inaczej rozstawione będą stoiska, by zapewnić większe przerwy między nim. Pracownicy zostaną specjalnie przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa, a do ich zadań będzie należało m.in. pilnowanie, aby na terenie giełdy nie tworzyły się większe skupiska ludzi.

Parking przy M1 ma z pewnością swoje zalety. Jest duży, można dojechać tutaj komunikacją miejską bądź samochodem. Do tej pory każdej niedzieli w pchlim targu bierze udział od 200 do 250 wystawców, którzy przyjeżdżają tu nie tylko z Wielkopolski, ale też innych polskich miast. Gdy pogoda dopisuje giełdę odwiedza każdorazowo w ciągu dnia nawet 3.000 osób.

 

 

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek / Rada Starego Miasta

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz