Stare Miasto

Koronawirus opóźnia remonty torowiska

Tramwaj nr 16 / bimba na Moście św. Rocha  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Remont trasy tramwajowej przez most św. Rocha opóźnia się z powodu pandemii koronowairusa, która wymusiła m. in. konieczność zmiany organizacji pracy. Prace mają zakończyć się mają do niedzieli 17 maja. Zmiana terminu opóźni równocześnie rozpoczęcie prac na ulicy Przybyszewskiego.

Remont trasy przez most św. Rocha rozpoczął się w połowie marca i duża część zaplanowanych prac została już zrealizowana – informuje poznański Zarząd Transportu Miejskiego – na trasie tramwajowej przez most św. Rocha wykonano już większość prac rozbiórkowych i obecnie toczą się one na łuku pomiędzy mostem św. Rocha a przystankiem tramwajowym św. Rocha.

Trwa również montaż torowiska na ul. Dowbora-Muśnickiego oraz nowych rozjazdów u zbiegu Kórnickiej i Jana Pawła II. Na Kórnickiej i po obu stronach mostu św. Rocha wymieniane są przyrządy wyrównawcze. Z powodu opóźnienia prac do 17 maja będą zatem obowiązywały zmiany w komunikacji miejskiej spowodowane z zamknięciem trasy.

Bimby* linii 5 i 13 nadal będą kursowały przez ulicę Strzelecką, natomiast 16 przez rondo Śródka. Nadal także funkcjonować będzie linia T21.

Po uruchomieniu stałej komunikacji w tym rejonie, czyli 18 maja, rozpoczną się kolejne, wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego, prace, tym razem na ul. Przybyszewskiego – informuje równocześnie ZTM.

Prace sieciowe w tym rejonie już są wykonywane nocami, podczas przerw w kursowaniu tramwajów. Odnawiane są wówczas m. in. słupy trakcyjne. Na ten rok zaplanowane zostały także m. in.  modernizacja trasy tramwajowej na ulicach Roosevelta, Pułaskiego i Przełajowej, czy remont fragmentu torowiska na ul. Dąbrowskiego.

*bimby – w gwarze poznańskiej to tramwaje

 

 

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz