smaczneGO

Padł nowy rekord w jedzeniu zespołowym Hot Burgera James Star

3. Wielki Challenge Hot Burger Champion James Star  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

W sobotnie popołudnie pachniało papryczkami jalapeno, habanero i carolina reapers. A to za sprawą zawodów Hot Burger James Star. Dwa zespoły i sześcioro śmiałków zmierzyło się z najostrzejszym daniem serwowanym w restauracji. Ten na co dzień niedostępny kilogramowy burger przyniósł wczoraj dwa rekordy.

Zawody rozpoczęły się od zmagań zespołowych. Jako pierwsi stanęli w szranki zawodnicy Mustangclinic, którzy po 9:49.68 zakończyli sztafetę i tym samym pobili należący do Sukcesu po poznańsku rekord.

Przyszła pora na kolejną ekipę tym razem reprezentującą Mc Radio. Zespół w składzie Jurek, Rysiu, Sebastian i słuchacz zostali Mistrzami Poznania poprawiając wcześniej ustanowiony rekord o blisko 42 sekundy. Wynosi on teraz 9:02.10.

Hot Burgera James Star składa się z 400 gram mięsa, dodatków, jalapeno i sosu na bazie papryczek habanero i carolina reapers. Ta ostatnia papryczka w skali Scoville’a ma jedyne 1 641 183 punktów i jest wpisana w księdze rekordów Guinnessa jako najostrzejsza papryka w 2017 roku.

W rywalizacji indywidualnej nie udało się pobić ustanowionego podczas ostatnich zawodów rekordu należącego do Petera Janusza czasu 15:52.80.

Klasyfikacja indywidualna

  1. Radek Pasibrzuch (Radosław Kościukiewicz) 18:19.86
  2. Peter Janusz (zwycięzca 2 challengera)
  3. Marcin Zjem Wszystko (Marcin Tomyślak)
  4. Krzysztof Burgerowa Bestia (Krzysztof Bździel)
  5. Leszek Radioaktywny (Lech Łukomski)
  6. Sławomir Napierała

Kolejny 4. Challenge odbędzie się 28 sierpnia. Już od dziś można się zapisywać.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz