Winiary

Ostre cięcie zieleni na Winiarach.

Ostre cięcie zieleni na Winiarach  Foto: Straż Miejska

W niektórych miejscach osiedla Słowiańskiego wybujała i zaniedbana roślinność była schronieniem dla “amatorów tanich trunków”. Mieszkańcy bali się przechodzić przez ponure i zanieczyszczone fragmenty osiedla. Po interwencji Rady Osiedla Winiary udało się uporządkować zaniedbane zieleńce.

Brak porządku na skwerach powoduje naturalną osłonę dla osób spożywających alkohol, którzy swoim zachowaniem budzą niepokój wśród mieszkańców, zwłaszcza opiekunów dzieci i młodzieży. Problemem, który zawsze występuje w miejscach spożywania alkoholu jest bałagan. Na wskazanych terenach widok butelek czy puszek po piwie jest codziennością – informuje Robert Kołaczyk, Przewodniczący RO Winiary.

Straż Miejska po ustaleniu zarządcy terenu, określiła zakres prac, jaki powinien zostać wykony dla poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Udało się m.in. przyciąć korony drzew u krzewy, odsłonić lampy oraz sprzątnąć i skosić trawniki.

Taki zakres korekty zieleni wykonywany jest w ramach programu “Bezpieczne przestrzenie”. Na terenach miejskich program ten nadzoruje Zarząd Zieleni Miejskiej a prace wykonują pracownicy Spółdzielni Socjalnej Poznanianka.

Efekty przerosły oczekiwania – mieszkańcy mogą swobodnie poruszać się szerokim chodnikiem, zniknęły zarośla i wybujałe gałęzie a lampy wreszcie oświetlają chodnik a nie liście drzew. Jest czysto i bezpiecznie – mówi Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Zieleń na Winiarach (4)


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz