Winiary

50 lat Szkoły Podstawowej na Winiarach

Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  Foto: Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Kwiecień jest w tym roku dla Szkoły Podstawowej nr 89 w Poznaniu szczególny. Szkoła przy ulicy Sochaczewskiej 3, której patronem jest Krzysztof Kamil Baczyński, obchodzi właśnie 50 lat swojego istnienia. To doskonała okazja do wspomnień i podsumowań.

Każdy jubileusz uruchamia wspomnienia minionych lat – przyznaje Teresa Stadnik, Dyrektor Szkoły Podstawowe nr 89 – tym bardziej gdy dotyczy pokoleń związanych ze szkołą.

W ostatnich latach wokół szkoły jubilatki powstały boiska do piłki ulicznej, siatkówki i koszykówki, kącik sportowy dla seniorów czy mały parkur z urządzeniami do ćwiczeń. Zmienia się jednak nie tylko otoczenie szkoły. Na co dzień śledzić to mogą uczniowie i ich rodzice, a absolwenci będą mogli się o tym przekonać podczas rocznicowych uroczystości. Wielkie podsumowanie zapowiada się imponująco. Wydarzenia z tym związane trwać będą dwa dni.

Jubileusz Szkoły rozpocznie się w czwartek 20 kwietnia o godzinie 10:00. Wtedy właśnie odbędą się spotkania z gośćmi, byłymi nauczycielami i przyjaciółmi szkoły. Na dziedzińcu i boiskach będą trwały festynowe zabawy do godziny 14.00.

Dzieci w tym dniu wezmą udział w pokazach Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Judo, szermierki, obejrzą też wspomnieniowe wystawy – wylicza Teresa Stadnik – atrakcją będą aż cztery dmuchane urządzenia.

Będzie też można zbadać wzrok, oddać krew dla chorych i… zjeść szkolną grochówkę. W tym samym dniu o godzinie 16:30 rozpoczną się urodziny Szkoły z udziałem rodziców, absolwentów, mieszkańców osiedla i Radnych Rady Osiedla Winiary. Uczestnicy przychodzą z poczęstunkiem, który trafi na wspólny biesiadny stół.

Będzie także koncert z udziałem piosenkarzy, zespołu instrumentalnego i zespołu dziecięcego. Czwartkowe świętowanie potrwa do 20:30.

Następnego dnia dzieci z nauczycielami wyjeżdżają na wycieczkę do Szreniawy specjalnym pociągiem.

Takie wydarzenie pozwala na refleksję i pokazanie znaczącej roli współdziałania wielu ogniw społeczności lokalnej w wspieraniu działań wychowawczych oraz realizacji wspólnych zadań ze szkołą także dla dobra mieszkańców osiedla – podkreśla Teresa Stadnik.

W przygotowaniach do jubileuszu dyrekcję i nauczycieli wspiera Rada Rodziców. Na co dzień szkołę wspierają naromiast Rada Osiedla Winiary, Spółdzielnia Mieszkaniowa Jeżyce oraz służby mundurowe. W szkole co roku organizowane są wspólne festyny Pożegnanie Lata.

Historię osiedla tworzymy wszyscy -podsumowuje Teresa Stadnik – my mieszkańcy, a szkoła stoi otworem dla wspólnej działalności.

Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Użyte w artykule zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz