Winiary

Nowe chodniki na Winiarach

Nowe chodniki na Winiarach  Foto: Rada Osiedla Winiary

Chodniki na Winiarach są systematycznie remontowane. Przez 4 ostatnie lata wydano około 250.000,00 złotych na naprawę chodników przy ulicach Rejtana, Winiarskiej, Plebańskiej i Szydłowskiej. Teraz mieszkańcy będą mogli cieszyć się odnowionym chodnikiem przy ul. Bonin.

Już za kilka dni mieszkańcy ul. Bonin będą chodzili po nowym, pięknym chodniku, poprzednia nawierzchnia pamięta początek lat 70-tych ubiegłego stulecia – wyjaśnia Jan Chudobiecki, Przewodniczący Rady Osiedla Winiary – lata minęły a wraz z nimi urosły dorodne drzewa, ale niestety ich korzenie wydatnie przyczyniły się do degradacji nawierzchni chodnika.

Właśnie z tego chodnika korzysta część mieszkańców by dojść na przystanek tramwajowy. Koszt jego wyremontowania to 108.687,00 złotych. Bejmy Rada Osiedla otrzymała z Zarządu Dróg Miejskich do rozdysponowania według ustalonego wcześniej harmonogramu potrzeb remontowych chodników.

W planach na 2015 rok, ze środków Osiedla Winiary, mamy do przebudowy jeszcze jeden chodnik na ulicy Piątkowskiej – zapowiada Jan Chudobiecki – od al. Solidarności do ul. Św. Leonarda powstanie droga zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów, a zniszczone płytki chodnikowe zastąpi równa nawierzchnia z kostki brukowej.

Ta inwestycja pochłonie 195.000,00 złotych. Rada Osiedla wystąpiła również z wnioskiem grantowym, dotyczącym kontynuacji tej inwestycji w kierunku ul. Koronnej. Jeśli wniosek znajdzie uznanie Komisji Grantowej, w przyszłym roku zrealizowana zostanie kolejny fragment drogi pieszo-rowerowej.

Nowe chodniki na Winiarach

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz